ČTsport

ČTsport
úterý 20. února 2018 Oldřich
17. září - 1. října 2016

Zvedli jsme si sebevědomí, je přesvědčen Hemský

Velikost textu:

Praha - Na výhře české reprezentace nad Ruskem v odvetném přípravném utkání před blížícím se Světovým pohárem se podílel hokejový útočník Aleš Hemský šikovně proměněným samostatným nájezdem. Třiatřicetiletý mistr světa z roku 2005 si po zápase pochvaloval kromě vítězství také fakt, že výkony národního týmu se postupně zlepšují.

Aleš Hemský rozhoduje nájezdy proti Rusku
Aleš Hemský rozhoduje nájezdy proti Rusku

"Dnes jsme hráli o hodně lépe než ve čtvrtek. Jak v obranném pásmu, tak jsme rychleji chodili dopředu a hodně jsme stříleli," řekl Hemský a poukázal na střeleckou převahu domácích v poměru 35:22. Zároveň hned ocenil výkon brankáře Michala Neuvirtha, jenž stejně jako v Petrohradu Petr Mrázek chytal výborně.

Útočník Dallasu si však dobře uvědomoval, že z pohledu Světového poháru dnešní výhra nic neznamená. "Protože žádné body nemáme," pousmál se Hemský. "Ale určitě jsme si zvedli sebevědomí a zkusili jsme si různé věci. Je vidět, že se zlepšujeme každým tréninkem. Oproti prvnímu zápasu tam byly lepší momenty a zvykáme si na sebe. Jde o to, abychom se připravili na sedmnáctého," doplnil již vážněji směrem k prvnímu zápasu na turnaji.

přehrát video
Gól v utkání Česko - Rusko: Hemský - 2:1 (rozhodující nájezd)

Reprezentace si v O2 areně vyzkoušela všechny herní činnosti. Nájezdům totiž předcházelo prodloužení hrané ve třech hráčích. "Oproti zámoří nebo Rusku to ale bylo trošku jiné, protože tady je širší kluziště. Na druhou stranu to bylo pro každého stejné a my jsme rádi, že jsme vyhráli," řekl odchovanec Pardubic.

A Hemský se o to výrazně zasloužil. Ve třetí sérii nájezdů totiž napodobil Jakuba Voráčka a také prostřelil brankáře Sergeje Varlamova. "Při nájezdech si většinou řeknu, co chci udělat, ale někdy to pak na poslední chvíli změním. Tentokrát jsem hlavně málem ztratil puk, protože se mi postavil (na hranu). Podíval jsem se na něj a už jsem byl před brankou. Nechtěl jsem nic vymýšlet a vystřelil jsem, což jsem chtěl. Věděl jsem, že led je špatný a tam něco udělat je těžké," uvedl ke svému nájezdu.

Český tým nemá podle zámořských médií moc šancí na turnaji uspět, zápasy proti silnému Rusku však naznačily, že by uspět mohl. "Nám je úplně jedno, co se píše nebo nepíše. Já to ani nečtu a myslím, že řada dalších kluků taky ne. Soustředíme se sami na sebe. Musíme hrát dobře v obranném pásmu, nepropadat a nedávat soupeřům vyložené - áčkové - šance. Když je budeme držet po rozích a hrát lépe než v Petrohradu, tak můžeme hrát s každým," dodal Hemský.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.