pondělí 21. srpna 2017 Johana
MS DO 18 LET

Česká reprezentace do 18 let přestřílela na úvod MS Bělorusy

Spišská Nová Ves - Česká reprezentace do 18 let vstoupila do mistrovství světa vítězně, když v úvodním utkání přestřílela Bělorusko 7:4. Svěřenci trenéra Václava Varadi rozhodli o první výhře na turnaji čtyřmi góly v rozmezí necelých čtyř minut ve druhé třetině.

Jakub Škarek

Český tým se dostal do vedení již ve třetí minutě, když využil úvodní přesilovou hru Hrabík. Když poté přidal druhý gól dokonce v oslabení Hladoník, vypadalo to na poklidnou cestu favorita za výhrou. Češi ale poté několik slibných šancí nevyužili a sekundu před koncem první třetiny zaskočil Škarka při české přesilovce z brejku Martynov.

Opora Jihlavy ale pak ve druhé třetině předvedla několik výborných zákroků a nedovolila Bělorusku vyrovnat. Po polovině zápasu přišly rozhodující momenty duelu. Česko posunul za výhrou v 31. minutě Kondelík, a když se o 24 sekund později trefil Král, vystřídali Bělorusové brankáře. Tolopilo však také dvakrát rychle inkasoval, a tak se zpět do hry vrátil Grišenko.

Česká osmnáctka přestřílela na MS Bělorusko 7:4

Bělorusové sice dokázali následně snížit na 2:6, ale další drama se nekonalo. Zřejmě i proto, že měli v nohou čtvrteční souboj s USA. V 51. minutě zvýšil na 7:2 Chytil, ale závěr patřil soupeři. V 59. minutě se z trestného střílení prosadil Martynov a devět sekund před koncem upravil na konečných 7:4 Baltruk.

Další zápas čeká český výběr v sobotu, kdy se utká se Švédskem, které na úvod turnaje prohrálo 1:3 s Ruskem.

Mistrovství světa hokejistů do 18 let ve Spišské Nové Vsi (Skupina B):

ČR - Bělorusko 7:4 (2:1, 4:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 3. Hrabík (Kvasnička, Nečas), 6. Hladoník (Chytil, Bukač), 31. Kondelík (Škvrně, Šalda), 31. F. Král (F. Zadina, Chytil), 34. M. Kaut (F. Zadina), 35. Kern (J. Galvas), 51. Chytil (Nečas, Kondelík) - 20. Martynov (Savrickij), 37. Kot (Martynov), 59. Martynov z trest. střílení, 60. Baltruk. Rozhodčí: Heikkinen (Fin.), Nikolic (Rak.) - Harrington (Kan.), Pak Čon-so (Kor.). Vyloučení: 9:11, navíc Dvořák - Martynov oba 10 min. Využití: 2:0. V oslabení: 1:1. Diváci: 2231.

ČR: Škarek - Bukač, Kvasnička, J. Galvas, Šalda, Buchtela, F. Král - Nečas, F. Zadina, Chytil - Hladoník, Hrabík, M. Kaut - Kern, Machala, Safin - Kondelík, J. Dvořák, Škvrně. Trenér: Václav Varaďa.

Skupina A (Poprad): Švýcarsko - Lotyšsko 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)

Branky: 3. a 44. Eggenberger, 14. Kurashev, 28. Sigrist.