úterý 26. září 2017 Andrea

Češky vstoupily do domácího MS do 18 let vítězně, poradily si s Japonskem

Přerov - Vítězstvím 3:2 nad Japonskem vstoupily úspěšně do domácího mistrovství světa české hokejistky do 18 let. V Přerově před bezmála dvěma tisíci diváky Češky otočily výsledek ve třetí třetině, devět minut před koncem rozhodla Natálie Mlýnková.

Hokej žen (ilustrační foto)

Český tým před 1825 diváky v Přerově udělal první krok ke splnění svého cíle, jímž je postup do čtvrtfinále z prvních dvou míst skupiny B a následná účast mezi nejlepší čtyřkou. Domácí vedly po trefě Erbenové deset sekund před koncem první třetiny.

Ve druhém dějství sice otočily stav Airi Satóová a Jamašitaová, ale ve 43. minutě vyrovnala Kaltounková a zápas rozuzlila Mlýnková. V neděli čeká Česky v dalším duelu v základní skupině B v Přerově od 16:15 duel se Švýcarskem.

Skupina B (Přerov):

ČR - Japonsko 3:2 (1:0, 0:2, 2:0)

Branky: 20. Erbenová, 43. Kaltounková, 51. Mlýnková - 32. A. Satóová, 40. Jamašitaová.

Finsko - Švýcarsko 3:1 (2:0, 1:1, 0:0)