ČTsport

ČTsport
čtvrtek 19. dubna 2018 Rostislav

Hadamczik večer zveřejní nominaci pro Soči: Pojede místo Hudlera Nedvěd?

Velikost textu:
aktualizováno 6. 1. 2014 14:43

Praha – Kdo z hokejistů pojede reprezentovat Česko do Soči? Tajenku - na jejíž odhalení čekají tisíce nedočkavých fanoušků - odtajní dnes večer trenér národního mužstva Alois Hadamczik. Konečnou pětadvacetičlennou nominaci odhalí kouč na speciální tiskové konferenci dnes v 19:30, přímý přenos můžete sledovat na ČT sport. Prakticky jisté mají místo v týmu Jaromír Jágr, Patrik Eliáš, Tomáš Plekanec nebo Ondřej Pavelec, který má být brankářskou jedničkou. Chybět by v Soči naopak mohl aktuálně třetí nejproduktivnější Čech v NHL Jiří Hudler. 

Trenér Alois Hadamczik
Trenér Alois Hadamczik

Vybírat bude Hadamczik z šedesátisedmičlenného širšího kádru, který zveřejnil již 6. září. "Nerad bych ale mluvil o jakýchkoliv konkrétních jménech. Obecně řečeno je však dobré, že u těch starších hráčů nemá nikdo problém, že by jeho forma byla špatná," uvedl Hadamczik na začátku prosince, kdy se vrátil z inspekční cesty po zámořské NHL.

"O jistotě nominace se můžeme bavit pouze v případě brankářů. Tam si myslím, že je to celkem jasné. Tam to bude Ondřej Pavelec, Jakub Kovář a Alexandr Salák. Zejména po výkonech, které oba evropští brankáři předvedli na poslední reprezentační akci. Pokud se týče útočníků a obránců, tak tam je to hádání z křišťálového puku," říká k nominaci komentátor České televize Jiří Hölzel.

Podle všeho by však v Soči nakonec neměli chybět osvědčení borci jako Jaromír Jágr, Marek Židlický, Tomáš Plekanec či David Krejčí. Do nominace by se i díky skvělým výkonům na nedávném Chanel One Cupu mohl poněkud překvapivě prodrat dvaačtyřicetiletý veterán Petr Nedvěd.

"Mluvíme-li o Petru Nedvědovi, tam bych to viděl tak padesát na padesát. Je to vynikající hráč, ukázal to teď na Euro Hockey Tour. Ale přeci jen do prvních dvou formací nevím, jestli ho trenéři nějakým způsobem vmáčknou. A Petr Nedvěd není hráč, kterého si vezmeme na olympiádu, aby bránil, aby hrál ve čtvrté formaci a bránil nejlepší hráče soupeře," myslí si hokejový komentátor Martin Hosták.

Černý Petr dost možná připadne letos velice produktivnímu Jiřímu Hudlerovi, který podle všeho nezapadá trenéru Hadamczikovi do koncepce dvou tvořivých útoků a dvou útoků "pracantů". "Je to podobné jako s Petrem Nedvědem. Jiří Hudler je konstruktivní tvořivý hráč do prvních dvou formací. Je otázkou, jakou představu má trenér o svých prvních dvou pětkách, které budou hrát přesilovky a na které bude spoléhat, že budou dávat góly. Možná vezme na olympiádu tři formace tohoto ražení. Potom by tam Jiří Hudler místo měl mít. Hudler rozhodně momentálně má formu na to, aby na olympiádě hrál," říká Hosták.

Koho nepustí zranění?

Některé hráče by z konečné nominace mohly vyřadit zdravotní obtíže. "Pravidla jsou taková, že v případě, že trenér nominuje zraněného hráče, a ten se již neuzdraví, tak jeho místo zkrátka a dobře propadá. Tam má trenér Alois Hadamczik pravděpodobně trochu zamotanou hlavu v případě některých obránců – jmenovitě Romana Poláka ze St. Luis," myslí si Hölzel.

přehrát video
Jiří Hölzel o nominaci hokejové reprezentace pro olympijské hry

Potíže s ramenem trápí Patrika Eliáše, zkušený hráč, který by nejspíš měl plnit na olympiádě roli kapitána, však do Soči s největší pravděpodobností zamíří. "Patrik Eliáš, si myslím, v nominaci chybět nebude, jelikož to není vážné zranění. V případě, že by Patrik Eliáš byl v tuto chvíli na marodce, trenér Hadamczik by ho nominoval a Eliáš by nastoupil byť jen k jedinému zápasu NHL a potom se znovu zranil, pak pravidla hovoří o tom, že trenér Hadamczik by mohl hráče ještě vyměnit. Takže Patrik Eliáš by v nominaci podle mého soudu chybět neměl," říká Hölzel.

Kvůli zranění však stoprocentně v olympijské nominaci nebude kometa letošního ročníku NHL Tomáš Hertl. "Bude to velká ztráta. Když se podíváme na statistiky NHL, tak vidíme, že Tomáš Hertl – přesto, že už tři týdny nehraje – je pořád nejlepším střelcem mezi českými hráči," tvrdí komentátor České televize. Z mladíků tak má největší šanci objevit se na olympiádě především dvojice z Tampy Bay Ondřej Palát, Radko Gudas.

Hokejový turnaj v Soči začne 12. února a hned první den se představí i český tým, který se utká v zápase základní skupiny C se Švédskem. Následně se reprezentanti utkají s Lotyšskem a Švýcarskem. Přímé přenosy budete moci sledovat na obrazovkách České televize. 

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.