Sportovní zprávy

Voráček byl při chuti a třemi body přispěl Philadelphii k výhře, výhru trefil i Krejčí

Dali tři góly a ve všech měl prsty. Jakub Voráček výborným výkonem dotáhl hokejisty Philadelphie k výhře 3:2 po prodloužení nad Montrealem. Nejproduktivnější Čech v zámořské soutěži vsítil dvě branky včetně té rozhodující a na jednu přihrál. Vítězný gól vstřelil také bostonský David Krejčí, jenž v čase 58:56 dokonal na ledě Edmontonu obrat z 0:2. Také on byl zvolen mužem utkání.

Sport
zdroj: ČT4

Voráček poprvé v sezoně vstřelil v jednom utkání dva góly. Nejprve 85 sekund před koncem poslední třetiny poslal ránou od modré čáry zápas do prodloužení a 86 sekund po zahájení nastavení střelou z mezikruží ho ukončil.

"Snažil jsem se střelu skrýt za obránce. Měl jsem štěstí, že prošla," komentoval Voráček vítěznou trefu. Kladenský odchovanec je druhým hráčem v klubové historii Flyers, který vyrovnal v posledních dvou minutách třetí třetiny a který pak také rozhodl i prodloužení.

Philadelphia v zápase dvakrát prohrávala. Ve druhém případě od 49. minuty, kdy po skvělé přihrávce Tomáše Plekance zakončil do prázdné branky Paul Byron. Flyers se poté prosadili při hře bez brankáře, kdy jako šestý hráč naskočil na led Voráček.

"Koukli jsme na sebe (se Seanem Couturierem) a věděl jsem, že mi nahraje. Chtěl jsem trefit hůl (Travise Konecného) na teč, ale odrazilo se to od soupeře a gólmanovi puk prošel mezi betony. I tady jsem měl štěstí," pokračoval český útočník, který skóroval alespoň dvakrát v jednom utkání poprvé od loňského ledna a celkově poosmnácté v NHL. Bilanci v sezoně si vylepšil na 13 branek a s 55. asistencí potvrdil pozici nejlepšího nahrávače v lize.

Philadelphia ještě hrála bez nové brankářské akvizice Petra Mrázka, kterého klub angažoval po operaci týmové jedničky Briana Elliotta. Při zranění Michala Neuvirtha chytal proti Montrealu Alex Lyon, Mrázek mu dělal náhradníka. Flyers vyhráli třetí zápas za sebou a z posledních devíti zápasů získali 16 z 18 možných bodů. Posunuli se tím na třetí místo Metropolitní divize a ztrácejí dva body na Pittsburgh a tři na Washington.

Boston prohrával po dvou třetinách o dva góly, ale ve třetí části se druhý nejlepší tým Východní konference vzepřel a Noel Acciari, Matt Grzelcyk a Krejčí zařídili obrat. Český útočník proměnil nezištnou přihrávku Dantona Heinena zpoza branky.

"Máme vůli vítězit," radoval se trenér Bostonu Bruce Cassidy, jemuž vyšel tah i s promícháním útoků během zápasu. To se dotklo i Krejčího. "Jeho spoluhráči (Jake DeBrusk a Ryan Spooner) nehráli tak dobře jako několik minulých utkání. Tak jsem se rozhodl pro změnu a v závěru to zafungovalo. Krejčí hrál už předtím v prostoru okolo branky dobře, jen mu chybělo štěstí. Teď už se prosadil," dodal kouč.

Krejčí v předchozích šesti zápasech neskóroval. "Ale sehráli jsme hodně dobrých akcí, ze kterých mohl gól padnout. Občas si člověk projde takovým obdobím. V takových situacích se musíte držet své hry a ono se to časem otočí," řekl český útočník, který má v sezoně na kontě jedenáct branek a dvě z nich vítězné.

Boston ztrácí jen bod na Tampu Bay, která se výhrou 4:2 ve Washingtonu vrátila před Vegas do čela soutěže. Lightning rozhodli třemi góly v první třetině a u druhého asistoval Andrej Šustr, jehož střelu od modré čáry tečoval Chris Kunitz. Další český obránce Michal Kempný, kterého Washington získal z Chicaga, sice absolvoval rozbruslení před zápasem, ale zůstal mezi náhradníky.

V úterním programu NHL si ještě připsal asistenci Dmitrij Jaškin, ale se St. Louis podlehl doma San Jose 2:3. V sestavě poražených chyběl kvůli nemoci Vladimír Sobotka. Na druhé straně scházel Tomáš Hertl, který vynechal další zápas kvůli zranění v horní části těla.

Výsledky NHL:

Toronto - Florida 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Branka: 20. J. Van Riemsdyk. Střely na branku: 31:40. Diváci: 18 961. Hvězdy zápasu: 1. Andersen, 2. J. Van Riemsdyk (oba Toronto), 3. Luongo (Florida).

New Jersey - Columbus 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)

Branky: 22. Hall - 6. Jenner, 34. Harrington. Střely na branku: 31:19. Diváci: 14 024. Hvězdy zápasu: 1. Harrington (Columbus), 2. Hall (New Jersey), 3. Bobrovskij (Columbus).

Philadelphia - Montreal 3:2 v prodl. (0:1, 1:0, 1:1 - 1:0)

Branky: 59. a 62. Voráček, 28. Patrick (Voráček) - 18. Petry, 49. Byron (Plekanec). Střely na branku: 33:27. Diváci: 19 336. Hvězdy zápasu: 1. Voráček, 2. Patrick, 3. Lyon (všichni Philadelphia).

Washington - Tampa Bay 2:4 (0:3, 1:0, 1:1)

Branky: 30. Eller, 52. Ovečkin - 3. a 18. Point, 16. Kunitz (Šustr), 53. Kučerov. Střely na branku: 37:19. Diváci: 18 506. Hvězdy zápasu: 1. Point, 2. Callahan (oba Tampa Bay), 3. Eller (Washington)

Detroit - Nashville 2:3 (0:2, 1:0, 1:1)

Branky: 31. Athanasiou, 48. Tatar - 5. Hartnell, 10. Turris, 45. Arvidsson. Střely na branku: 36:29. Diváci: 19 515. Hvězdy zápasu: 1. Josi (Nashville), 2. Athanasiou (Detroit), 3. Saros (Nashville).

St. Louis - San Jose 2:3 (0:0, 2:3, 0:0) Branky: 29. Barbašev (Jaškin), 40. Tarasenko - 27. Couture, 33. Donskoi, 36. Boedker. Střely na branku: 33:23. Diváci: 17 297. Hvězdy zápasu: 1. Boedker, 2. Couture (oba San Jose), 3. Barbašev (St. Louis).

Winnipeg - Los Angeles 3:4 (1:0, 1:2, 1:2)

Branky: 6. Wheeler, 39. Byfuglien, 60. Laine - 22. Martinez, 38. Phaneuf, 47. Mitchell, 56. D. Brown. Střely na branku: 33:32. Diváci: 15 321. Hvězdy zápasu: 1. Martinez (Los Angeles), 2. Byfuglien (Winnipeg), 3. Mitchell (Los Angeles).

Edmonton - Boston 2:3 (1:0, 1:0, 0:3)

Branky: 19. Strome, 32. Khaira - 45. Acciari, 52. Grzelcyk, 59. Krejčí. Střely na branku: 20:45. Diváci: 18 347. Hvězdy zápasu: 1. Krejčí (Boston), 2. Talbot (Edmonton), 3. Backes (Boston).

Vancouver - Colorado 4:5 v prodl. (0:0, 4:3, 0:1 - 0:1)

Branky: 21. Archibald, 34. Goldobin, 34. Sutter, 36. Horvat - 31. Jost, 38. Rantanen, 40. Landeskog, 57. Barrie, 64. MacKinnon. Střely na branku: 28:34. Diváci: 18 107. Hvězdy zápasu: 1. Barrie, 2. MacKinnon (oba Colorado), 3. Goldobin (Vancouver).