Kooperativa NBL 2023/2024

Voráček režíroval výhru Flyers, Polák skóroval a Jágr opět přepisoval historii

Jakub Voráček, nejproduktivnější český hráč v NHL, pomohl dvěma nahrávkami k vítězství hokejistů Philadelphie na ledě nejlepšího týmu ligy Tampy Bay 5:3. U jedné z branek domácích asistoval i útočník Ondřej Palát. Obránce Roman Polák si připsal gól a přihrávku, ale porážce Toronta 3:4 v prodloužení s Coloradem nezabránil. Jaromír Jágr nastoupil v dresu Calgary do 1732. zápasu v základní části zámořské soutěže, čímž se osamostatnil na třetím místě historické tabulky.

Jakub Voráček
zdroj: ČTK/ZUMA/Chris Szagola

Tampa Bay - Philadelphia 3:5

Voráček v předchozích dvou duelech vyšel bodově naprázdno, ale tentokrát exceloval. První asistencí se podílel na vyrovnávacím zásahu Waynea Simmondse v přesilové hře na 1:1. Bek Shayne Gostisbehere následně v další početní výhodě posunul Flyers do vedení, ale na jeho gól odpověděl Brayden Point po nahrávce Paláta.

Pensylvánské mužstvo však na přelomu druhé a třetí třetiny odskočilo Tampě na rozdíl dvou branek. Lightnings se ještě povedlo zápas zdramatizovat gólem Tylera Johnsona v oslabení, ale na víc už se nezmohli. Vítězství hostí zpečetil Valtteri Filppula trefou do prázdné branky, u níž asistoval Voráček.

Kladenský rodák je díky 38 přihrávkám spolu s Joshem Baileym z New York Islanders nejlepším nahrávačem v lize. V kanadském bodování mu s 46 body náleží pátá pozice. Třemi body se na první výhře Philadelphie po třech porážkách za sebou podíleli útočníci Sean Couturier (1+2) a Claude Giroux (0+3).

Flyers nakopl předchozí neúspěch s Floridou. "Byli jsme na sebe dost naštvaní. Nejlepší je v takové chvíli přijít se správnou reakcí, což se nám povedlo," prohlásil trenér Dave Hakstol.

Tampa prohrála teprve ve druhém z dvanácti prosincových klání a navíc se jí zranil slovenský brankář Peter Budaj, který odstoupil v 51. minutě po kolizi se Scottem Laughtonem.

Colorado - Toronto 4:3 po prodloužení

Polák se stejně jako Voráček podepsal přihrávkou pod vyrovnávací gól na 1:1, který zařídil Matt Martin. Colorado si zásluhou Mikka Rantanena vzalo vedení zpět, ale ostravský rodák v 35. minutě vyrovnal po střele z ostrého úhlu. Trefil se poprvé od 28. listopadu.

Hokejisté Avalanche šli v závěrečné dvacetiminutovce potřetí do vedení, nicméně James van Riemsdyk zařídil v 59. minutě Maple Leafs alespoň bod. V nastaveném čase rozhodl o výhře domácích 4:3 útočník J.T. Compher.

Anaheim - Calgary 2:1

Calgary podlehlo Anaheimu 1:2 a Jágr nebodoval v šestém utkání po sobě. Při gólu Ducks na 1:0 navíc nedokázal ubránit zadáka Cama Fowlera, který bekhendem dorazil za záda gólmana Mikea Smithe nepovedené zakončení kapitána Ryana Getzlafa.

Flames se sice podařilo vyrovnat, ale švédský útočník Rickard Rakell na počátku třetí třetiny vstřelil vítězný gól "Kačerů".

Kanadský tým nastoupil bez Michaela Frolíka, jemuž v předchozím zápase střela obránce San Jose Brenta Burnse zlomila čelist. "Plamenům" bude chybět několik týdnů.

Pětačtyřicetiletý Jágr v minulém zápase proti San Jose dorovnal v počtu startů bývalého spoluhráče z Pittsburghu Rona Francise. Před ním jsou už jen Mark Messier (1756 utkání) a Gordie Howe (1767). Calgary zbývá do konce základní části odehrát 44 duelů, k dorovnání maxima nesmí Jágr vynechat více než devět střetnutí.

NHL:

New Jersey - Buffalo 3:4 v prodl. (1:0, 2:2, 0:1 - 0:1)
Branky: 14. Wood (Zacha), 29. Marcus Johansson, 35. J. Moore - 39. a 52. Eichel, 26. Josefson, 63. Ristolainen. Střely na branku: 38:29. Diváci: 16 514. Hvězdy utkání: 1. Ristolainen, 2. Eichel (oba Buffalo), 3. Johansson (New Jersey).

Ottawa - Columbus 5:4 (0:0, 3:3, 2:1)
Branky: 26. Brassard, 35. Paul, 39. Duchene, 48. Stone, 50. Ryan - 25. a 28. Milano, 28. Anderson, 60. Werenski. Střely na branku: 28:25. Diváci: 17 031. Hvězdy utkání: 1. Duchene, 2. Karlsson, 3. Phaneuf (všichni Ottawa).

Detroit - NY Rangers 3:2 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 28. Athanasiou, 48. Zetterberg, rozhodující sam. nájezd Nielsen - 18. Desharnais , 43. Lettieri. Střely na branku: 35:39. Diváci: 19 515. Hvězdy utkání: 1. Athanasiou (Detroit), 2. Lundqvist (NY Rangers), 3. Howard (Detroit).

Tampa Bay - Philadelphia 3:5 (1:0, 1:3, 1:2)
Branky: 8. Stamkos, 36. Point (Palát), 49. Johnson - 27. Simmonds (Voráček), 31. Gostisbehere, 40. Couturier, 42. Manning, 60. Filppula (Voráček). Střely na branku: 27:38. Diváci: 19 092. Hvězdy utkání: 1. Giroux, 2. Elliott (oba Philadelphia), 3. Johnson (Tampa).

Carolina - Pittsburgh 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)
Branky: 27. Ryan, 39. Aho - 5. Dumoulin. Střely na branku: 33:28. Diváci: 17 975. Hvězdy utkání: 1. Slavin, 2. Aho, 3. Pesce (všichni Carolina).

Winnipeg - NY Islanders 4:2 (2:0, 0:1, 2:1)
Branky: 3. Matthias, 17. Wheeler, 44. Connor, 53. Lowry - 35. a 57. Lee. Střely na branku: 37:44. Diváci: 15 321. Hvězdy utkání: 1. Hellebuyck, 2. Connor, 3. Lowry (všichni Winnipeg).

Dallas - St. Louis 4:2 (0:0, 1:0, 3:2)
Branky: 58. a 59. Radulov, 24. Janmark, 56. Jamie Benn - 44. Tarasenko, 45. Thompson. Střely na branku: 31:37. Diváci: 18 532. Hvězdy utkání: 1. Radulov, 2. Benn, 3. Bishop (všichni Dallas).

Colorado - Toronto 4:3 v prodl. (1:1, 1:1, 1:1 - 1:0)
Branky: 12. MacKinnon, 31. Rantanen, 45. Kerfoot, 64. Compher - 15. Martin (Polák), 35. Polák, 59. Van Riemsdyk. Střely na branku: 28:34. Diváci: 18 013. Hvězdy utkání: 1. MacKinnon, 2. Compher, 3. Zadonov (všichni Colorado).

Edmonton - Chicago 3:4 v prodl. (1:1, 0:1, 2:1 - 0:1)
Branky: 15. Puljujärvi, 58. Nugent-Hopkins, 60. Draisaitl - 20. Hartman, 35. DeBrincat, 49. Oesterle, 61. Kane. Střely na branku: 45:36. Diváci: 18 347. Hvězdy utkání: 1. Glass (Chicago), 2. Nugent-Hopkins (Edmonton), 3. Kane (Chicago).

Minnesota - Nashville 4:2 (2:1, 1:0, 1:1)
Branky: 8., 12. a 60. Mikael Granlund, 34. Dumba - 11. P.K. Subban, 43. Turris. Střely na branku: 38:43. Diváci: 19 147. Hvězdy utkání: 1. Granlund, 2. Spurgeon, 3. Dumba (všichni Minnesota).

Anaheim - Calgary 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
Branky: 4. Fowler, 43. Rakell - 32. Ferland. Střely na branku: 41:23. Diváci: 17 174. Hvězdy zápasu: 1. Fowler, 2. Getzlaf (oba Anaheim), 3. Smith (Calgary).