Pastrňák je k nezastavení, proti Detroitu bodoval podeváté v řadě

David Pastrňák ozdobil svůj dvoustý start v NHL gólem, kterým se podílel v Detroitu na výhře Bostonu 3:2 v prodloužení. Havířovský rodák bodoval podeváté za sebou a během série rozšířil své konto o pět branek a šest přihrávek. Formace Radka Faksy zařídila třemi góly triumf Dallasu 5:2 na ledě New Yorku Islanders.

David Pastrňák
zdroj: USA Today Sports autor: Tim Fuller

Bostonu se podařilo během třetí třetiny smazat dvakrát jednobrankový náskok soupeře, za něhož nastoupil po měsíční absenci kvůli zranění Martin Frk. Ve druhém případě vyrovnal v předposlední minutě Pastrňák, jenž po krásné křížné přihrávce Brada Marchanda střílel do zcela prázdné branky.

I když vypadalo zakončení českého hráče jednoduše, Pastrňák přiznal, že kotouč málem minul. "Čekal jsem, že bude střílet, a pak jsem viděl v poslední sekundě, že puk jde na mě. Naštěstí jsem ho ještě dokázal trefit," řekl k 15. brance v sezoně.

Trenér Detroitu Jeff Blashill prohlásil, že při vyrovnávací akci byli všichni jeho svěřenci ve správných pozicích. Sám Marchand uznal, že měl štěstí. "Viděl jsem ho (Pastrňáka, pozn. autora), ale je těžké přihrát puk přes tolik hokejek. To se povede jednou z deseti dvaceti pokusů. Teď to klaplo," popsal Marchand, který zápas rozhodl v čase 60:35.

Dallas vedl už ve 41. minutě 5:0. K pohodlnému náskoku přispěla obě křídla Faksova útoku - Tyler Pitlick se trefil dvakrát a Jamie Benn jednou. Český centr v utkání nezaznamenal gól ani přihrávku, ale ve statistice +/- si polepšil o tři kladné body a celkově je v ní s 15 plusovými body pátý v NHL.

"Je důležité, že jsme se zlepšili ve hře pět na pět. Je potřeba, aby každý z týmu přispěl svým dílem, a to se nám zejména v posledních dvou zápasech dařilo," konstatoval Benn.

Do sestavy Stars se po zranění vrátil Martin Hanzal, který vynechal předchozích sedm duelů. "Je to urostlý chlap a pro naši hru velmi užitečný. Jsem rád, že je zpět," uvedl trenér Ken Hitchcock. "Je silný ve hře s pukem, vládne ve středním pásmu. Věřím, že se bude zlepšovat, když k sobě příště nebo za dva zápasy dostane uzdraveného Roussela," dodal.

NHL:

Detroit - Boston 2:3 v prodl. (0:0, 1:0, 1:2 - 0:1)
Branky: 30. Tatar, 52. Larkin - 44. Acciari, 59. Pastrňák, 61. Marchand. Střely na branku: 33:32. Diváci: 19 515. Hvězdy zápasu: 1. Marchand, 2. Rask (oba Boston), 3. Larkin (Detroit).

Ottawa - NY Rangers 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
Branky: 5. Ryan, 36. Ceci, 41. Z. Smith - 24. Grabner, 45. Bučněvič. Střely na branku: 30:29. Diváci: 13 212. Hvězdy zápasu: 1. Ryan, 2. Duchene (oba Ottawa), 3. Grabner (NY Rangers).

NY Islanders - Dallas 2:5 (0:2, 0:2, 2:1)
Branky: 42. a 57. A. Lee - 8. a 41. Pitlick, 16. Radulov, 22. Elie, 30. Jamie Benn. Střely na branku: 34:27. Diváci: 10 316. Hvězdy zápasu: 1. Jamie Benn, 2. Pitlick, 3. Lehtonen (všichni Dallas).

Vancouver - Nashville 1:7 (0:2, 1:2, 0:3)
Branky: 26. Burmistrov - 2. a 24. Subban, 15. Arvidsson, 26. F. Forsberg, 49. C. Smith, 52. Fiala, 53. Järnkrok. Střely na branku: 26:48. Diváci: 16 806. Hvězdy zápasu: 1. C. Smith, 2. Johansen, 3. F. Forsberg (všichni Nashville).