Pittsburgh deklasoval Ottawu a je výhru od finále

Pittsburgh (USA) ‒ Hokejisté Pittsburghu deklasovali v pátém finále Východní konference NHL Ottawu na domácím ledě 7:0 a jediné vítězství jim schází k postupu do finále Stanleyova poháru. Obhájce trofeje rozhodl zápas už v první třetině, ve které se Penguins radovali čtyřikrát.

Slavící Sidney Crosby
zdroj: Reuters autor: Charles LeClaire

Skóre otevřel v deváté minutě ranou od modré čáry finský obránce Olli Määttä. Další trefy přidali ještě do přestávky Sidney Crosby šikovnou tečí v přesilovce, Nick Bonino a Scott Wilson.

Po třetím gólu vystřídal Craiga Andersona v ottawské brance Mike Condon, jehož vedle Wilsona překonali ještě Matt Cullen a v dalších přesilovkách Phil Kessel a Trevor Daley. Na všech třech gólech v početní výhodě se podílel Jevgenij Malkin.

Pittsburgh - Ottawa 7:0 (4:0, 1:0, 2:0)

Branky: 9. Määttä, 13. Crosby, 17. Rust, 19. Wilson, 22. Cullen, 41. Kessel, 49. Daley. Střely na branku: 36:21. Diváci: 18 635. Hvězdy zápasu: 1. Rowney, 2. Rust, 3. Murray (všichni Pittsburgh). Stav série: 3:2.