Jágr po třinácti zápasech utnul střelecké trápení a nasměroval Floridu za výhrou

New York – Dlouhých třináct zápasů musel Jaromír Jágr čekat na vstřelený gól, "prokletí" zlomil až v duelu na ledě Ottawy, kde brankou a dvěma asistencemi přispěl k výhře hokejistů Floridy 4:1. Dařilo se také Martinu Hanzalovi, jenž povedenou tečí rozhodl o vítězství Arizony 3:2 v prodloužení nad San Jose.

Slavící Jaromír Jágr
zdroj: AP autor: Joel Auerbach

Ottawa - Florida 1:4

Jágr prolomil střelecké trápení už po 25 sekundách první třetiny. Po rychlém brejku dva na jednoho dostal přihrávku od Aleksandera Barkova a bekhendová střela českého veterána prošla i díky jemné teči vracejícího se soupeřova útočníka Dericka Brassarda za záda brankáře Craiga Andersona.

Ve 12. minutě založil Jágr útočnou akci ve středním pásmu a Jussi Jokinen prvním gólem v sezoně zvýšil na 2:0. Třetí bod v zápase si Jágr připsal v 50. minutě, kdy v obranném pásmu rozehrál protiútok, na jehož konci Derek MacKenzie uzavřel skóre na 4:1.

"Někdy se věci nevyvíjejí, jak by si člověk představoval. Je to těžké, zvlášť když jste starý. Dáváte do toho veškeré úsilí a výsledky nepřicházejí. Ale i když je spousta pochybovačů, musíte si zacpat uši a dál si věřit," prohlásil Jágr, který byl zvolen druhou hvězdou utkání. Poprvé v sezoně dostal v dresu Floridy šanci obránce Jakub Kindl, jehož Panthers v pátek povolali z farmy ve Springfieldu.

Ocenění pro nejlepšího hráče zápasu získal brankář Roberto Luongo, který čelil 40 střelám. "Chytil nejméně tři čtyři jasné góly. Musíme mu poděkovat. Sice jsme vyhráli 4:1, ale měli jsme dost štěstí," poznamenal Jágr, jemuž dělalo starosti zranění parťáka Barkova, který nenastoupil do třetí třetiny. "Je pro nás velice důležitý, potřebujeme ho. Snad bude v pořádku."

Arizona - San Jose 3:2 v prodl.

Arizona v utkání proti San Jose ztratila ve třetí třetině vedení 2:0, nakonec se ale Kojotům přece jenom podařilo přerušit sérii čtyř porážek. V druhé minutě prodloužení si Hanzal prozíravě sjel před branku a šikovně ze vzduchu usměrnil do sítě nahození obránce Alexe Goligoského od modré čáry.

A podobně jako Jágr i Hanzal po zápase děkoval brankářské jedničce, v tomto případě Miku Smithovi, který lapil 43 střel. "Chytal úžasně. Vyhráli jsme jen díky němu," konstatoval devětadvacetiletý rodák z Písku, který zaznamenal 22. vítězný gól v kariéře.

V sestavě Žraloků chyběl Tomáš Hertl, který si ve čtvrtečním utkání v St. Louis poranil už jednou operované pravé koleno. Kouč Peter DeBoer prohlásil, že zatím nebylo rozhodnuto, zda bude znovu nutný chirurgický zákrok.

Boston - Winnipeg 4:1

David Krejčí přihrál na jeden gól při vítězství Bostonu 4:1 nad Winnipegem. Český útočník měl na začátku 38. minuty prsty v brance na 3:0, když v přesilovce pět na tři nabil do střelecké pozice Patricu Bergeronovi.

Vancouver - Chicago 3:4 v prodl.

Obránce Michal Kempný se jednou gólovou přihrávkou podílel na úchvatném obratu Chicaga, které prohrávalo ve Vancouveru po dvou třetinách 0:3, nakonec ale zvítězilo 4:3 v prodloužení. Rozhodující branku vstřelil v 65. minutě ranou švihem přes obránce Marián Hossa. Premiérovým gólem v NHL a dvěma asistencemi se na triumfu Blackhawks podílel americký útočník Vinnie Hinostroza.

Dallas - Edmonton 2:5

Po deseti zápasech bez gólu se střelecky probudil Connor McDavid, jednička loňského draftu. A devatenáctiletý mladík to vzal z gruntu, v Dallasu si totiž vystřílel první hattrick v NHL a dovedl Edmonton k vítězství 5:2.

Los Angeles - New Jersey 4:2 (0:1, 2:0, 2:1) Branky: 25. Martinez, 39. Pearson, 41. Carter, 60. Muzzin - 4. Moore, 58. Lappin. Střely na branku: 28:23. Diváci: 18.230. Hvězdy zápasu: 1. Carter, 2. Doughty, 3. Pearson (všichni Los Angeles).

Dallas - Edmonton 2:5 (0:2, 2:2, 0:1)
Branky: 36. Eaves, 37. Jamie Benn - 3., 27. a 47. McDavid, 12. Pitlick, 26. Klefbom. Střely na branku: 33:29. Diváci: 18.352. Hvězdy zápasu: 1. McDavid, 2. Talbot, 3. Puljujärvi (všichni Edmonton).

Buffalo - Pittsburgh 2:1 po sam. nájezdech (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 9. Carrier, rozhodující sam. nájezd O'Reilly - 46. Crosby. Střely na branku: 33:47. Diváci: 18.817. Hvězdy zápasu: 1. Nilsson, 2. Fedun, 3. Carrier (všichni Buffalo).

Montreal - Toronto 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Branky: 16. Byron, 21. Galchenyuk - 29. Nylander. Střely na branku: 29:32. Diváci: 21.288. Hvězdy zápasu: 1. Radulov, 2. Price, 3. Weber (všichni Montreal).

Boston - Winnipeg 4:1 (0:0, 3:0, 1:1)
Branky: 23. Beleskey, 32. Marchand, 38. Bergeron (Krejčí), 42. Schaller - 58. Lowry. Střely na branku: 38:12. Diváci: 17.565. Hvězdy zápasu: 1. Chára, 2. Bergeron, 3. Beleskey (všichni Boston).

Arizona - San Jose 3:2 v prodl. (1:0, 1:0, 0:2 - 1:0)
Branky: 2. Rieder, 28. Domi (Hanzal), 62. Hanzal (Vrbata) - 41. Pavelski, 51. Wingels. Střely na branku: 26:45. Diváci: 13.148. Hvězdy zápasu: 1. Hanzal, 2. Smith, 3. Domi (všichni Arizona).

St. Louis - Nashville 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Branky: 24. Perron, 48. Brodziak, 52. Tarasenko - 29. Ribeiro. Střely na branku: 34:31. Diváci: 18.922. Hvězdy zápasu: 1. Allen, 2. Perron, 3. Upshall (všichni St. Louis).

Minnesota - Colorado 2:3 (1:0, 1:0, 0:3)
Branky: 9. Coyle, 27. Graovac - 44. Rantanen, 47. Söderberg, 50. MacKinnon. Střely na branku: 43:34. Diváci: 19.238. Hvězdy zápasu: 1. MacKinnon, 2. Pickard (oba Colorado), 3. Coyle (Minnesota).

Ottawa - Florida 1:4 (0:2, 0:1, 1:1)
Branky: 45. Pageau - 1. Jágr, 13. Jokinen (Jágr), 36. Marchessault, 50. MacKenzie (Jágr). Střely na branku: 40:23. Diváci: 14.132. Hvězdy zápasu: 1. Luongo, 2. Jágr (oba Florida), 3. Pageau (Ottawa).

Vancouver - Chicago 3:4 v prodl. (1:0, 2:0, 0:3 - 0:1)
Branky: 14. Eriksson, 38. Horvat, 39. Sutter - 43. Panarin, 45. Hinostroza (Kempný), 56. Hartman, 65. Hossa. Střely na branku: 27:32. Diváci: 18.865. Hvězdy zápasu: 1. Hinostroza, 2. P. Kane (oba Chicago), 3. Horvat (Vancouver).