Mrázek drží vysoký standard, vychytal další výhru

New York - Další skvělý výkon podal brankář Petr Mrázek. V utkání na ledě New York Islanders zneškodnil 27 z 29 střel a dovedl hokejisty Detroitu k výhře 4:2. Po jedné asistenci si připsali ve vzájemném souboji Jakub Voráček a David Krejčí, jehož Boston nakonec zvítězil ve Philadelphii 3:2. Na gól přihrál také Jiří Hudler, Calgary ale prohrálo v Dallasu 1:2.

Petr Mrázek
zdroj: ČTK/AP

NY Islanders - Detroit 2:4

Mrázek potvrdil, že je v novém roce téměř nepřekonatelný. Vychytal sedmé vítězství z uplynulých devíti zápasů, přičemž v posledních osmi neinkasoval ani jednou více než dva góly. Od začátku ledna kapituloval jen dvanáctkrát, což dělá průměr 1,33 obdržených branek na zápas.

V minulém duelu udržel čisté konto, tentokrát jej hájil do 17. minuty, kdy po chybné rozehrávce Red Wings vyrovnal na 1:1 střelou z mezikruží Brock Nelson. Pak ale třiadvacetiletý český gólman na dlouho zavřel branku a hosté ve druhém dějství odskočili do dvoubrankového vedení. Zařídili ho slepenými góly v rozmezí 71 sekund Justin Abdelkader a Danny DeKeyser.

Mrázek znovu inkasoval až v 56. minutě, kdy ho po samostatném úniku překonal Michail Grabovskij. Vyrovnat už ale domácím nedovolil, naopak v poslední minutě pečetil výhru hostů trefou do prázdné branky při power play Luke Glendening.

"Myslím, že to nejlépe vystihl Tomáš Tatar, když řekl, že Petr chytá pořád stejně dobře, ať už je zrovna play-off, nebo jde jen o nějaký letní hokejíček," řekl kouč Jeff Blashill. "Venku, doma, pořád má stejný přístup. Vypadá to, jako by ho nikdy nic nemohlo rozhodit. Celou sezonu podává stabilní výkony. Abyste mohli vyhrávat v této lize, potřebujete elitní výkony gólmana a já myslím, že o ně máme do konce sezony postaráno," doplnil Blashill.

Philadelphia - Boston 2:3

Zatímco Mrázek dostává v brance Detroitu čím dál více prostoru, Michal Neuvirth hájil klec Philadelphie za poslední měsíc teprve potřetí. V zápase s Bostonem pochytal 28 střel, třetí porážku Flyers v řadě však neodvrátil. Bruins získali v první třetině vedení 2:0, protože využili obě přesilové hry. Domácí dokázali vyrovnat díky dvěma gólům Waynea Simmondse, který nejprve ve 24. minutě rovněž zužitkoval přesilovku a osm minut před koncem třetí třetiny dorazil do branky nahozený puk od Jakuba Voráčka.

Jenže v předposlední minutě vypálil od modré čáry slovenský obránce ve službách Bostonu Zdeno Chára a Brett Connolly povedenou tečí strhl vítězství na stranu hostů. Jeho gól ještě musel schválit rozhodčí u videa, který potvrdil, že Connolly zasáhl letící puk v povolené výšce.

Bruins tak odvrátili opakování pohromy ze vzájemného duelu v půlce ledna, kdy rovněž ve třetí třetině ztratili náskok po trefě Simmondse a nakonec prohráli gólem 82 sekund před koncem. "Člověku to samozřejmě bleskne hlavou. Myslím, že jsme dnes ukázali velký charakter," uvedl střelec druhého gólu Brad Marchand.

Dallas - Calgary 2:1

Hudler vymyslel jediný gól Calgary v Dallasu po krásné akci. Ve 42. minutě se v rohu útočného pásma otočkou zbavil obránce a přihrávkou zpoza branky našel Joea Colbornea, který snížil na 1:2. Smazat náskok domácích, který si Stars vypracovali dvěma góly v úvodu druhé třetiny, už Flames nedokázali.

V posledním utkání před All Star Game si tak Dallas trochu vylepšil lednovou bilanci, i tak vyhrál teprve potřetí z 11 zápasů. "Nebyl to pro nás povedený měsíc. Přestávka nám může pomoci," věří Jason Spezza, který ve 25. minutě zvýšil na 2:0.

Výsledky NHL

NY Islanders - Detroit 2:4 (1:1, 0:2, 1:1)

Branky: 17. Nelson, 56. Grabovskij - 11. B. Richards, 34. Abdelkader, 35. Dekeyser, 60. Glendening. Petr Mrázek odchytal za Detroit celý zápas, z 29 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 93,1 procenta. Střely na branku: 29:26. Diváci: 12 086. Hvězdy zápasu: 1. Dekeyser (Detroit), 2. Nelson (Islanders), 3. Abdelkader (Detroit).

NY Rangers - Buffalo 6:3 (1:1, 1:0, 4:2)

Branky: 42. a 60. Brassard, 6. McIlrath, 35. Stalberg, 47. Miller, 50. Zuccarello - 45. a 46. Girgensons, 17. Gionta. Střely na branku: 33:26. Diváci: 18 006. Hvězdy zápasu: 1. Brassard (Rangers), 2. Girgensons (Buffalo), 3. Miller (Rangers).

Minnesota - Arizona 1:2 po sam. nájezdech (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0)

Branky: 51. Coyle - 59. Vermette, rozh. nájezd Duclair. Střely na branku: 35:24. Diváci: 19 020. Hvězdy zápasu: 1. Duclair, 2. Domingue (oba Arizona), 3. Coyle (Minnesota).

Columbus - Montreal 5:2 (1:1, 1:1, 3:0)

Branky: 15., 23. a 60. Atkinson, 50. a 59. Saad - 11. Gallagher, 29. Subban. Střely na branku: 25:34. Diváci: 11 927. Hvězdy zápasu: 1. Atkinson, 2. Saad, 3. Dubinsky (všichni Columbus).

Dallas - Calgary 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)

Branky: 23. Jamie Benn, 25. Spezza - 42. Colborne (Hudler). Střely na branku: 30:24. Diváci: 18 532. Hvězdy zápasu: 1. Jamie Benn, 2. Goligoski, 3. Niemi (všichni Dallas).

Philadelphia - Boston 2:3 (0:2, 1:0, 1:1)

Branky: 24. a 53. Simmonds (na druhou Voráček) - 6. Bergeron (Krejčí), 18. Marchand, 59. Connolly. Michal Neuvirth odchytal za Philadelphii 59 minut, z 31 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 90,3 procenta. Střely na branku: 36:31. Diváci: 19 738. Hvězdy zápasu: 1. Simmonds (Philadelphia), 2. Connolly, 3. Chára (oba Boston).