Evropská a Konferenční liga UEFA

Fleischmann zazářil proti Winnipegu, Montreal je doma stoprocentní

New York - Tomáš Fleischmann přispěl dvěma góly a jednou přihrávkou k výhře Montrealu 5:1 nad Winnipegem, pročež byl vyhlášen druhou hvězdou nedělního zápasu NHL. Canadiens tak potvrdili stoprocentní úspěšnost na domácím ledě, kde vyhráli všech pět zápasů v sezoně, což se jim povedlo naposledy v ročníku 1979/80.

Radost hokejistů Montrealu
zdroj: Reuters/USA Today Sports

Montreal - Winnipeg 5:1

"Nemohl jsem si dnes přát víc," pochválil mužstvo trenér Michel Therrien, jenž se s týmem vrátil z třízápasového tripu po západním pobřeží. "První zápas po návratu... Přiznávám, že jsem měl před utkáním obavy. Ale hráči se s tím vyrovnali mimořádným způsobem, myslím, že jsme dnes sehráli dokonalé utkání," dodal Therrien.

Fleischmann vstřelil svůj třetí a čtvrtý gól v sezoně. Poprvé se prosadil v 17. minutě, kdy dorážkou po průniku Davida Desharnaise zvyšoval na 2:0. Hned v první minutě druhé třetiny přidal třetí gól, když se z pravé strany řítil sám na brankáře Hutchinsona a nájezd zakončil přesnou střelou švihem. Za další dvě a půl minuty pak po rychlém protiútoku dorazil Fleischmannovu střelu Desharnais a vyhnal předčasně gólmana Winnipegu na střídačku.

Do branky se tak poroučel Ondřej Pavelec, který o den dříve vychytal výhru 3:2 v Columbusu. Český gólman kapituloval ve zbytku utkání ze sedmnácti střel pouze jednou, když ho ve 38. minutě překonal v přesilové hře Lars Eller. Brankář Montrealu Mike Condon, který už podruhé za sebou nastoupil místo zraněného Careyho Priceho, přišel o první čisté konto v NHL až šest minut před koncem třetí třetiny po trefě Chrise Thorburna.

Carolina - Tampa Bay 3:4

Sérii čtyř porážek v řadě ukončili hokejisté Tampy, kteří zvítězili 4:3 na ledě Caroliny. Po jedné asistenci si připsali obránce Andrej Šustr a útočník Ondřej Palát, jenž v první minutě druhé třetiny skvěle vybojoval puk v útočném pásmu a předložil jej před branku Ryanu Callahanovi, který vyrovnal na 1:1.

Lightning se pak postupně dostali až do vedení 4:1, domácí korigovali skóre teprve v závěru utkání. Tampa tak v utkání vstřelila dvakrát tolik gólů než v předchozích čtyřech zápasech dohromady. "Ve druhé a třetí třetině jsme se konečně našli. Dali jsme čtyři góly, ale šancí jsme měli ještě daleko víc. Líbilo se mi naše tempo, dnes můžeme být spokojení," uvedl trenér Blesků Jon Cooper.

Anaheim - Nashville 4:2

Jednu přihrávku zaznamenal v neděli také Jiří Sekáč, jehož Anaheim přerušil šňůru pěti porážek výhrou 4:2 nad Nashvillem.

Colorado - San Jose 3:4

Také Tomáš Hertl asistoval u jednoho gólu při vítězství San Jose 4:3 nad Coloradem.

Výsledky NHL

Colorado - San Jose 3:4 (1:1, 1:1, 1:2)

Branky: 6. Iginla, 33. Beauchemin, 59. McLeod - 33. a 59. Burns (na druhou Hertl), 8. Ward, 59. Pavelski. Střely na branku: 26:32. Diváci: 17 128. Hvězdy zápasu: 1. Burns (San Jose), 2. Beauchemin (Colorado), 3. Marleau (San Jose).

Carolina - Tampa Bay 3:4 (1:0, 0:2, 2:2)

Branky: 16. E. Staal, 56. Versteeg, 60. J. Staal - 21. Callahan (Palát), 39. Stamkos, 45. Brown, 50. Johnson (Šustr). Střely na branku: 35:31. Diváci: 9 081. Hvězdy zápasu: 1. Kučerov (Tampa), 2. Versteeg (Carolina), 3. Stamkos (Tampa).

Anaheim - Nashville 4:2 (3:0, 1:2, 0:0)

Branky: 2. Rakell (Sekáč), 12. Vatanen, 12. Cogliano, 32. Stewart - 26. Weber, 33. Jarnkrok. Střely na braku: 28:42. Diváci: 16 276. Hvězdy zápasu: 1. Stewart, 2. Andersen, 3. Vatanen (všichni Anaheim).

NY Islanders - Buffalo 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)

Branky: 34. De Haan - 47. Moulson, 54. Reinhart. Střely na branku: 30:22. Diváci: 11 278. Hvězdy zápasu: 1. Reinhart, 2. Moulson (oba Buffalo), 3. De Haan (Islanders).

Montreal - Winnipeg 5:1 (2:0, 3:0, 0:1)

Branky: 17. a 21. Fleischmann, 7. Byron, 24. Desharnais (Fleischmann), 38. Eller - 54. Thorburn. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg 37 minut, ze 17 střel inkasoval 1 gól a úspěšnost zásahů měl 94,1 procenta. Střely na branku: 26:19. Diváci: 21 288. Hvězdy zápasu: 1. Desharnais, 2. Fleischmann, 3. Byron (všichni Montreal).