Sokolský zpravodaj

Washington v posledním přípravném utkání deklasoval Islanders 6:2

Washington - Hokejisté Washingtonu porazili v generálce na nový ročník NHL New York Islanders 6:2. Poslední ze 104 přípravných duelů před středečním startem soutěže Capitals rozhodli třemi góly už v úvodní třetině, výhru pojistil dvěma brankami ruský kanonýr Alexandr Ovečkin.

Alexandr Ovečkin
zdroj: AP autor: Ryan Remiorz

Poprvé se Washington prosadil v páté minutě díky T.J. Oshiemu a za dvě a půl minuty vedli domácí po gólech Jaye Beaglea a Jevgenije Kuzněcova už 3:0. Za Islanders, v jejich sestavě nechyběl obránce Marek Židlický, sice snížil před polovinou utkání Josh Bailey, ale Capitals v přesilovkách odskočili.

Nejdříve se prosadil John Carlson a pak dvakrát Ovečkin. V závěru už jen korigoval výsledek Kyle Okposo. Židlický, který před startem přípravného kempu uzavřel s Islanders roční kontrakt na 1,5 milionu dolarů, strávil na ledě 20 minut a 40 sekund a připsal si dva záporné body v bilanci plus/minus.

Washington - New York Islanders 6:2 (3:0, 2:1, 1:1)

Branky: 39. a 50. Ovečkin, 5. Oshie, 7. Beagle, 8. Kuzněcov, 33. Carlson - 29. Josh Bailey, 56. Okposo.