Magazín EURO 2024

Frolíkův gól rozhodl o výhře Winnipegu v Chicagu

New York - Hokejový útočník Michael Frolík rozhodl v nedělním utkání NHL svým prvním gólem v sezoně o výhře Winnipegu na ledě Chicaga 1:0. Jets neinkasovali ve druhém zápase po sobě. Na rozdíl od sobotního duelu v New Yorku proti Rangers, kde chytal Ondřej Pavelec, se tentokrát blýskl čistým kontem náhradník Michael Hutchinson, jenž si připsal první nulu v kariéře.

Radost hokejistů Winnipegu
zdroj: AP autor: Nam Y. Huh

Frolík, který před dvěma lety vyhrál v dresu Chicaga Stanleyův pohár, ale poté přesídlil do Winnipegu, skóroval už po dvaceti sekundách zápasu. Český útočník se před brankou dostal k odraženému puku po střele Zacha Bogosiana, naznačil střelu, položil si gólmana Coreyho Crawforda a zavěsil do odkryté branky.

Pak už se o všechno postaral Pavelcův náhradník Hutchinson, jenž při svém druhém startu v sezoně zneškodnil všech 33 střel domácích Blackhawks. "Vychytat první výhru v sezoně, ještě k tomu s nulou a v téhle hale, to je něco mimořádného," radoval se Hutchinson. "Budu si tenhle zápas pamatovat do konce života," dodal čtyřiadvacetiletý gólman, který předtím odchytal v letošním ročníku jen 40 minut.

Chicago prohrálo popáté z posledních sedmi zápasů a neskórovalo už ve druhém domácím utkání v řadě. Předtím podlehlo v úterý rovněž 0:1 Anaheimu a na gól před vlastními fanoušky čeká dohromady už 146 minut.

Sestřih utkání Chicago - Winnipeg

Skvělý večer prožil také český brankář Michal Neuvirth, jenž vychytal výhru Buffala 3:2 po samostatných nájezdech na domácím ledě proti Detroitu. Neuvirth zlikvidoval 36 střel a dva ze tří nájezdů v závěrečném rozstřelu a byl vyhlášen první hvězdou utkání. Rodák z Ústí nad Labem přitom čelil téměř dvojnásobnému počtu střeleckých pokusů než jeho protějšek Jimmy Howard.

Nejvíc práce měl šestadvacetiletý gólman ve třetí třetině, kdy si připsal 16 zákroků. Další čtyři přidal v prodloužení, kdy Sabres navíc hráli dvě minuty v oslabení. V polovině nastaveného času sice Neuvirtha překonal Henrik Zetterberg, ale rozhodčí gól neuznali kvůli postavení Johana Franzéna v brankovišti.

"Během zápasu jsem s rozhodčím několikrát mluvil a on mi řekl: Vím, že se jejich hráči často pohybují v brankovišti, takže pokud dají gól, neuznám ho," prozradil Neuvirth, jehož tým vybojoval první domácí výhru v sezoně. "Byl jsem rád, že sudí dodržel slovo," dodal s úsměvem. "Byli jsme v brankovišti. Ten gól platit neměl," uznal i kouč Red Wings Mike Babcock.

Sestřih utkání Buffalo - Detroit

Montreal podlehl v kanadském derby Calgary 2:6. Na dvě branky Flames přihrál Jiří Hudler, jenž bodoval ve čtvrtém z posledních pěti zápasů. Rozhodující náskok si hosté vybudovali už během úvodních 40 minut, po nichž vedli 3:0. Dvakrát se trefil nováček v NHL Josh Jooris, který v 5. minutě otevřel skóre a ve 49. minutě v přesilové hře zvýšil na 4:1.

Calgary přestřílelo soupeře 35:20 - už po první třetině byl poměr střel 19:4. "Tohle vítězství je výsledkem práce celého týmu," prohlásil Jooris, který ve svých prvních šesti zápasech v NHL skóroval celkem třikrát. "Začali jsme sérii pěti zápasů na hřištích soupeřů a jsme rádi, že jsme vykročili pravou nohou. Získali jsme cenné dva body," uvedl Jooris.

Sestřih utkání Montreal - Calgary

Nečekanou výhrou 6:5 ve Washingtonu zakončili sérii čtyř venkovních zápasů hokejisté Arizony. Předchozí tři duely přitom prohráli, přičemž vstřelili jen čtyři góly. Washingtonu nebyl nic platný ani přínos Alexandra Ovečkina, jenž si připsal gól a tři přihrávky poté, co v předchozích šesti utkáních zaznamenal jedinou asistenci.

Ani na ledě Capitals to pro Arizonu dlouho nevypadalo na lepší výsledek, když domácí vedli po první třetině 3:1. Hosté se ale nevzdali a pěti góly v řadě skóre otočili. Nejprve dvěma trefami ve druhé třetině smazali manko, v úvodu třetí části pak dvěma góly v rozmezí 88 sekund získali vedení 5:3, které v 56. minutě ještě navýšil německý mladík Tobias Rieder, jenž skóroval ve svém premiérovém zápase v NHL.

Domácí zmírnili porážku dvěma góly až v posledních dvou minutách. "Co jsem řekl hráčům během první přestávky? Prostě aby dál makali," prohlásil trenér vítězů Dave Tippett. "Chtěli jsme zakončit tenhle trip pozitivně, situace se pro nás nevyvíjela dobře, ale zkusili zabojovat a ono to vyšlo. Líbilo se mi, jak jsme dnes hráli od samého začátku."

Sestřih utkání Washington - Arizona

Výsledky nedělních zápasů NHL:

Buffalo - Detroit 3:2 po nájezdech (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 27. Flynn, 54. Stewart, rozhodující sam. nájezd Girgensons - 33. Tatar, 45. Dacjuk. Brankář Neuvirth odchytal za Buffalo celý zápas, z 38 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 94,7 procenta. Střely na branku: 21:38. Diváci: 17 815.
Hvězdy zápasu: 1. Neuvirth, 2. Girgensons, 3. Stewart (všichni Buffalo).

Carolina - Los Angeles 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)
Branky: 19. V. Rask, 21. Terry, 37. E. Lindholm - 26. M. Richards, 48. Martinez. Střely na branku: 32:32. Diváci: 10 519.
Hvězdy zápasu: 1. Ward, 2. Lindholm, 3. Terry (všichni Carolina).

Montreal - Calgary 2:6 (0:2, 0:1, 2:3)
Branky: 41. Pacioretty, 54. Eller - 5. a 49. Jooris (na druhou Hudler), 20. Granlund (Hudler), 38. Glencross, 52. Bouma, 57. Giordano. Střely na branku: 20:36. Diváci: 21 287.
Hvězdy zápasu: 1. Jooris, 2. Gaudreau, 3. Brodie (všichni Calgary).

Colorado - Anaheim 2:3 (2:1, 0:2, 0:0)
Branky: 3. Everberg, 20. MacKinnon - 8. Perry, 27. H. Lindholm, 28. Fowler. Střely na branku: 18:33. Diváci: 15 310.
Hvězdy zápasu: 1. Fowler, 2. Getzlaf (oba Anaheim), 3. Everberg (Colorado).

Chicago - Winnipeg 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Branka: 1. Frolík. Střely na branku: 33:27. Diváci: 21 204.
Hvězdy zápasu: 1. Hutchinson, 2. Frolík (oba Winnipeg), 3. Crawford (Chicago).

Washington - Arizona 5:6 (3:1, 0:2, 2:3)
Branky: 9. Wilson, 10. Carlson, 17. Ovečkin, 59. Ward, 60. Brouwer - 40. a 45. Doan, 8. Vermette, 25. Stone (Hanzal), 44. Gagner, 56. Rieder. Střely na branku: 37:30. Diváci: 18 506.
Hvězdy zápasu: 1. Doan (Arizona), 2. Bäckström, 3. Ovečkin (oba Washington).

Vancouver - Nashville 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)
Branky: 12. Edler (Vrbata) - 22. a 47. F. Forsberg, 59. Wilson. Střely na branku: 27:33. Diváci: 18 395.
Hvězdy zápasu: 1. F. Forsberg (Nashville), 2. Hamhuis (Vancouver), 3. Neal (Nashville).