Sokolský zpravodaj

Hudler přispěl k obratu Calgary, Voráček bodoval poosmé v řadě

New York – Útočník Jiří Hudler se v pondělním utkání NHL podílel gólem a asistencí na výhře Calgary nad St. Louis 4:3 po nájezdech. Hokejisté Flames přitom prohrávali po dvou třetinách už 1:3 a vyrovnat se jim podařilo až pět sekund před koncem třetí třetiny. Povedený večer prožil také Jakub Voráček, který dvěma gólovými přihrávkami přispěl k vítězství Philadelphie nad Minnesotou 4:1. Voráček tak bodoval v osmém zápase za sebou, přičemž během této povedené série zaznamenal 13 bodů za 6 gólů a 7 asistencí.

Calgary Flames - St. Louis Blues 4:3 SN

Hudler se proti St. Louis, jehož dres poprvé v letošní sezoně oblékl Dmitrij Jaškin, střelecky prosadil ve 33. minutě, kdy v přesilové hře zakončil pohlednou kombinaci a svým 11. gólem v sezoně vyrovnal na 1:1. Český útočník pak sehrál klíčovou roli i při závěrečné power-play umocněné přesilovkou.

Dlouhou přihrávkou přes celé útočné pásmo nabil Marku Giordanovi, který ranou po ledě srovnal na 3:3. "Doufal jsem, že mě uvidí, protože jsem byl úplně volný a měl dobrou pozici na střelu," prohlásil Giordano. "Puk mi poslal perfektně po ledě přesně na hokejku, pak už jsem se jen snažil trefit bránu," pochvaloval si přihrávku od Hudlera.

Ten sice v následném penaltovém rozstřelu neuspěl, ale Calgary stačil k dokonání obratu jediný povedený nájezd Joea Colbornea v první sérii. "Tenhle tým má jedno poznávací znamení - nikdy se nevzdává. Hráči mají moje velké uznání," řekl trenér Bob Hartley.

Philadelphia Flyers - Minnesota Wild 4:1

Philadelphia proti Minnesotě oslavila deváté vítězství na domácím ledě v řadě. Kromě Voráčka se o něj zasloužili především Wayne Simmonds, který vstřelil dva góly a na jeden přihrál, a Claude Giroux, jenž zaznamenal gól a asistenci.

"Doma se nám teď náramně dařilo. Ale po Vánocích musíme začít takhle hrát i venku," poznamenal Simmonds. "Nemůžete vyhrávat jen doma a čekat, že postoupíte do play-off a tam budete najednou vítězit i venku. Je třeba, abychom se prostě venku začali chovat jako doma," doplnil útočník Scott Hartnell.

Chicago Blackhawks - New Jersey Devils 5:2

Po sedmi zápasech skončila bodová série Jaromíra Jágra, jehož New Jersey prohráli na ledě obhájců Stanleyova poháru z Chicaga 2:5. Domácí hokejisté umožnili Devils jen dvanáct střel a naopak sami potvrdili pozici nejlépe střílejícího týmu celé ligy. "Byli jsme pokaždé v pravý čas na pravém místě a soupeři jsme toho moc nedovolili," konstatoval útočník Blackhawks Marián Hossa, který přihrál na dva góly Patricku Sharpovi.

Edmonton Oilers - Winnipeg Jets 6:2

V pondělí se vůbec nedařilo českým brankářům. Do hry zasáhli Petr Mrázek, Marek Mazanec i Ondřej Pavelec a všichni si připsali porážku. Mrázek v duelu s New Yorkem Islanders kapituloval třikrát už v první třetině a Detroit prohrál 0:3, Mazanec naskočil do branky po šesti minutách, kdy Nashville prohrával s Bostonem už 0:2, a nakonec neodvrátil prohru 2:6.

Největší nadílku pak dostal Pavelec, jehož Winnipeg podlehl Edmontonu rovněž 2:6 a český gólman vytrpěl v brance celý zápas. Oilers tak před Vánocemi přerušili sérii šesti porážek. Hlavní zásluhu na tom měl Taylor Hall, který vstřelil gól a na dva přihrál. Jednu asistenci zaznamenal také Aleš Hemský. "Je to důležité vítězství. Nikdo nechce strávit vánoční přestávku s myšlenkami na prohru. Zejména kdyby měla být sedmá v řadě," poznamenal trenér Edmontonu Dallas Eakins.

Washington Capitals - Anaheim Ducks 2:3

Naopak na devět zápasů prodloužili vítěznou sérii "Kačeři" z Anaheimu, kteří porazili Washington 3:2 a vylepšili tak svůj klubový rekord. Capitals nebylo nic platné ani vedení 2:0 po dvanácti minutách hry, které hosté smazali do konce druhé třetiny, vítězný gól pak vstřelil v 55. minutě devatenáctiletý nováček Hampus Lindholm.

Výsledky pondělních zápasů NHL:

Buffalo - Phoenix 2:1 v prodloužení (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)
Branky: 55. Ennis, 64. Pysyk - 21. Hanzal. Střely na branku: 32:37. Diváci: 18 942.

NY Rangers - Toronto 2:1 po nájezdech (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 48. Miller, rozh. nájezd Stepan - 59. Kadri. Střely na branku: 43:26. Diváci: 18 006.

Washington - Anaheim 2:3 (2:1, 0:1, 0:1)
Branky: 8. Grabovskij, 12. Bäckström - 18. Cogliano, 40. S. Koivu, 55. Lindholm. Střely na branku: 19:29. Diváci: 18 506.

Carolina - Columbus 3:4 (1:1, 1:1, 1:2)
Branky: 19. a 37. Skinner, 50. Sjomin - 10. Anisimov, 36. Tropp, 56. Johansen, 58. Skille. Střely na branku: 33:25. Diváci: 16 601.

Ottawa - Pittsburgh 5:0 (1:0, 1:0, 3:0)
Branky: 7. Z. Smith, 26. Ryan, 42. Karlsson, 53. Turris, 55. Conacher. Střely na branku: 29:27. Diváci: 19 838.

Detroit - NY Islanders 0:3 (0:3, 0:0, 0:0)
Branky: 11. Okposo, 16. Grabner, 17. Cizikas. Brankář Mrázek ochytal za Detroit celý zápas, z 19 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 84,2 procenta. Střely na branku: 23:19. Diváci: 20 066.

Philadelphia - Minnesota 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
Branky: 11. a 60. Simmonds (na první Voráček), 2. Schenn, 28. Giroux (Voráček) - 17. Granlund. Střely na branku: 31:27. Diváci: 19 872.

Chicago - New Jersey 5:2 (1:0, 2:1, 2:1)
Branky: 13. a 46. Sharp, 28. P. Kane, 33. Bickell, 53. Leddy - 26. S. Gionta, 41. Ryder. Střely na branku: 37:12. Diváci: 22 019.

Nashville - Boston 2:6 (0:3, 1:0, 1:3)
Branky: 32. a 44. C. Smith - 2. a 46. Iginla (na druhou Krejčí), 6. Fraser, 11. R. Smith, 46. Söderberg, 56. Marchand. Brankář Mazanec odchytal za Nashville 54 minut, z 29 střel inkasoval 4 góly a úspěšnost zásahů měl 86,2 procenta. Střely na branku: 34:33. Diváci: 17 207.

Calgary - St. Louis 4:3 po nájezdech (0:1, 1:2, 2:0 - 0:0)
Branky: 33. Hudler, 52. Cammalleri, 60. Giordano (Hudler), rozh. nájezd Colborne - 8. Shattenkirk, 34. Schwartz, 35. Pääjärvi. Střely na branku: 29:35. Diváci: 19 289.

Edmonton - Winnipeg 6:2 (2:1, 1:1, 3:0)
Branky: 9. Eberle (Hemský), 17. Gagner, 37. Perron, 45. Petry, 49. Hall, 57. Jakupov - 12. Stuart, 30. Ladd. Brankář Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas, z 30 střel inkasoval 6 gólů a úspěšnost zásahů měl 80 procent. Střely na branku: 30:20. Diváci: 16 839.

Florida - Tampa Bay 1:6 (1:1, 0:3, 0:2)
Branky: 19. Bergenheim - 44. a 54. Brown, 20. Killorn, 24. Johnson, 29. Filppula, 33. St. Louis (Palát). Střely na branku: 29:36. Diváci: 15 942.

San Jose - Colorado 5:4 po nájezdech (1:2, 2:0, 1:2 - 0:0)
Branky: 14. Demers, 26. Burns, 34. Irwin, 60. Pavelski, rozh. nájezd Couture - 12. Mackinnon, 20. Landeskog, 59. Johnson, 59. McGinn. Střely na branku: 45:33. Diváci: 17 562.

Los Angeles - Dallas 2:5 (2:2, 0:1, 0:2)
Branky: 3. Justin Williams, 17. Stoll - 4. Seguin, 7. Jamie Benn, 26. Nichuškin, 56. Eakin, 59. Horcoff. Střely na branku: 32:23. Diváci: 18 274.