úterý 26. září 2017 Andrea

Jágr srazil gólem Floridu a vyrovnal Espositův dlouholetý rekord

Boston – Další zápis do statistik NHL si připsal Jaromír Jágr. Svou druhou brankou v dresu Bostonu nasměroval své Bruins za vítězstvím 3:0 s nejslabším celkem soutěže Floridou. A byla to již Jágrova 118. vítězná, čímž vyrovnal rekord NHL, který drží hvězda 60. a 70. let Phil Esposito.

Jaromír Jágr proti Floridě vstřelil 118. vítězný gól

Jágr otevřel skóre zápasu ve 4. minutě střelou zápěstím nad lapačku gólmana Floridy Jacoba Markströma a vstřelil šestnáctý gól v sezoně. Jednačtyřicetiletý český útočník byl vyhlášen druhou hvězdou utkání za gólmanem Tuukkou Raskem, jenž vychytal čtvrtou nulu v sezoně. Výhru Bostonu pojistili ve 34. minutě Dougie Hamilton a v předposlední minutě do prázdné branky Brad Marchand.

Boston - Florida 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Branky: 4. Jágr, 34. Hamilton, 59. Marchand. Střely na branku: 39:28. Diváci: 17.565.