Golf Time

Kanada udolala Švýcarsko až na nájezdy, Češi mají jisté čtvrtfinále

Helsinky – Švýcarští hokejisté podlehli na mistrovství světa juniorů obhájcům titulu z Kanady 2:3 po samostatných nájezdech a na svém kontě mají jediný bod. V prvním úterním utkání zvítězilo v "české" skupině B Rusko nad Běloruskem 4:1. Čeští hokejisté mají díky tomu jistou účast ve čtvrtfinále. Poražení Bělorusové budou hrát o záchranu mezi elitou.

Sestřih utkání Kanada "20" - Švýcarsko "20"

Švýcarští hokejisté nezvládli úvodní zápas s Dány (1:2), a pokud nechtějí myslet na záchranářské boje, musejí uhrávat body proti silným soupeřům. Proti Kanaďanům nezačali vůbec špatně, v první třetině se ujali překvapivého dvoubrankového vedení, Kanaďané však stačili těsně před první sirénou snížit a ve druhé části srovnali. Utkání rozhodovaly až samostatné nájezdy, v nichž hráčům země javorového listu vyšly dva bekhendové blafáky, zatímco Švýcaři cestu do kanadské sítě hledali marně.

Sborná zvládla roli favorita s přehledem, když si hned v první třetině vypracovala bezpečný náskok a vedla 3:0. Po třech vystoupeních na turnaji vedou ruské naděje tabulku skupiny, jediný bod jim dokázali na úvod turnaje sebrat čeští hokejisté.

Výsledky mistrovství světa hokejistů do 20 let

Skupina B:

Bělorusko - Rusko 1:4 (0:3, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 47. Pacenkin (Busko) - 10. Lazarev (Kameněv, Kaprizov), 16. Polunin (Kraskovskij, Korškov), 19. Kameněv (Provorov, Lazarev), 48. Polunin (Korškov, Žuldikov). Rozhodčí: Ansons (Lot.), Pešina (ČR) - Hribar (Slovin.), Jensen (Dán.). Vyloučení: 3:3. Využití: 0:2. Diváci: 2342.

Skupina A:

Švýcarsko - Kanada 2:3 po sam. nájezdech (2:1, 0:1, 0:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 3. Riat (Malgin, Harlacher), 16. Meyer (Forrer, Privet) - 20. Strome (Chabot, Crouse), 33. Hicketts (Crouse), rozhodující sam. nájezd Point. Rozhodčí: Fonselius (Fin.), Nord - Pihlblad (oba Švéd.), Sormunen (Fin.). Vyloučení: 4:2. Využití: 1:0. Diváci: 3522.