středa 18. října 2017 Lukáš

Vrchol MS je tady. O zlato se utká Kanada s Finskem

Moskva – Hokejové mistrovství světa v Rusku dospělo ke svému vrcholu. Ve finále proti sobě nastoupí borci Finska, kteří domácímu týmu uštědřili porážku 3:1, a Kanady. Ta zvítězila v duelu se Spojenými státy 4:3. Boj o nejcennější kov můžete sledovat na ČT Sport a našem webu od 19:15. Stejně tak předchozí zápas Rusů proti USA o bronz od 15:15.

Kanada - Finsko

Kanada obhajuje zlaté medaile z minulého šampionátu v Praze. Tým kouče Billa Peterse, který byl loni při triumfu v Praze asistentem Todda McLellana, útočí na 26. zlato pro Kanadu na světových šampionátech.

V semifinále vedla po první třetině 2:0, ve druhé pak po obratu Američanů prohrávala 2:3, ale nakonec strhla vítězství na svou stranu. Ve 42. minutě rozhodl obránce Ryan Ellis svou první trefou ve čtvrtém vystoupení na turnaji.

Sestřih utkání Kanada - USA

Finští hokejisté si zahrají finále podruhé za poslední tři roky a budou se snažit navázat na dosavadní dva triumfy na světových šampionátech z let 1995 ze Stockholmu a 2011 z Bratislavy.

Sestřih semifinále Finsko - Rusko

Navíc mohou hokejisté Finska dovršit jako první v historii zlatý hattrick ze všech tří světových šampionátů v jedné sezoně. V lednu dominovali na MS dvacítek v Helsinkách, v dubnu triumfovali i na šampionátu osmnáctek v Grand Forks a nyní v Moskvě může reprezentační áčko dovršit svou spanilou jízdu turnajem.

Zdroj: ČT sport