ČTsport

ČTsport
neděle 25. února 2018 Liliana

Brankářská dvojice pozici jedničky týmu neřeší

Velikost textu:

Moskva - Vynikající výkony brankářské dvojice jdou ruku v ruce s počínáním českého týmu na letošním světovém šampionátu. Trenér Vladimír Vůjtek může být s výkony obou hráčů maximálně spokojen. Dominik Furch s Pavlem Francouzem prokazují výtečnou formu a v každém utkání patří mezi hlavní opory národního mužstva.

Dominik Furch a Pavel Francouz na tréninku české reprezentace
Dominik Furch a Pavel Francouz na tréninku české reprezentace

Pozice brankářské jedničky proto stále není určena, z čehož si ani jeden z nich těžkou hlavu nedělá. "Nezáleží, jestli mi někdo bude říkat, že jsem jednička nebo dvojka. Já jsem letos na prvním šampionátu a užívám si každou chvíli," prohlásil Dominik Furch.

"Jeden zápas jste jednička a snažíte se připravit na zápas, jak nejlépe umíte. V dalším utkání jste dvojka a musíte svého kamaráda podpořit, jak nejlépe umíte," doplnil svého kolegu Pavel Francouz.

přehrát video
Furch: Nezáleží, jestli jsem jednička nebo dvojka

Střídání brankářů evidentně funguje. Dominik Furch je i nadále v Moskvě neprůstřelný. Pavel Francouz si udržuje vynikající bilanci v národním dresu během probíhající sezony, kdy odešel jako vítěz sedmkrát z devíti utkání.

Vzájemné soupeření nikterak neovlivňuje kamarádský vztah české dvojice, která během turnaje obývá společný pokoj. "Probíráme různé věci. Určitě se nebavíme jenom o chytání. Naopak raději vypneme a řešíme jiné věci," dodal Francouz.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.