pátek 20. října 2017 Vendelín

Američané v boji o čtvrtfinále zdolali Francii 4:0

aktualizováno 12. 5. 2016 19:02

Petrohrad - Hokejisté Spojených států amerických porazili v utkání základní skupiny B na mistrovství světa Francii 4:0. Američané si připsali druhou výhru na šampionátu a v tabulce se posunuli na třetí místo o skóre před Slovensko, Francouzi zůstali pátí. Po bezbrankové první třetině rozhodl zámořský celek třemi góly v posledních šesti minutách druhé dvacetiminutovky, čtvrtý zásah přidali Američané hned v úvodu poslední části.

Utkání USA - Francie

V úvodní třetině měl favorit mírnou střeleckou převahu a patřila mu ve třetí minutě i první slibná šance, v níž si však Wood vylámal zuby na brankáři Hardym. Zahanbit se však nenechal ani jeho protějšek Condon, když se o jeho překonání snažil Auvitu.

Ještě před první přestávkou o sobě dal vědět autor hattricku z minulého utkání Francouzů Sacha Treille, i tentokrát byl však Condon na místě. "Byl to skvělý týmový výkon. Snažili jsme se hrát naši hru a dělat to, co je pro vítězství potřeba. A jsme rádi, že se to podařilo," řekl Condon, jemuž k nule stačilo jen 19 zásahů.

Francouzi zlobili favorita i ve druhém dějství, skóre však zůstávalo beze změn. Pak už se však Američané dočkali. Ve 35. minutě využil přesilovku Wideman a odstartoval skvělou pasáž svého celku. V polovině 37. minuty Matthews nabil ideálně Murphymu, jenž propálil vše před sebou.

Gól v utkání USA - Francie: Wideman - 1:0 (35. min.)

Hardy pak při oslabení Francouzů vychytal Larkina, ale pět vteřin před přestávkou nestačil na ránu Comphera. "Prvních třicet minut jsme odehráli solidně. Brankář si připsal pár výborných zákroků a my jsme měli k dispozici i několik přesilovek, které jsme ale nevyužili. To bylo klíčové. Kdyby se nám podařilo skórovat, mohl to být jiný zápas," uvedl útočník Francie Pierre-Edouard Bellemare. Čtvrtou trefu přidali svěřenci Johna Hynese ve druhé minutě závěrečné části, kdy dvaadvacetiletý obránce Brady Skjei od modré propálil puk až do branky.

Zdroj: ČT sport