čtvrtek 19. října 2017 Michaela
LIGA MISTRŮ

Mountfield znovu nenašel recept na Nottingham a zkomplikoval si situaci v CHL

aktualizováno 31. 8. 2017 23:20

Nottingham (Velká Británie) Hradec Králové opět zaváhal proti Nottinghamu a ačkoli dokázal dovést zápas do prodloužení, odnáší si po prohře 3:4 pouze bod. Východočeši se tentokrát mohli spolehnout na vynikající přesilovky, když se trefili Tomáš Zigo i Filip Pavlík, ale v nastavení rozhodl po pouhých devíti sekundách Sauvé. Český zástupce si po nadějném vstupu do Ligy mistrů zkomplikoval situaci ve skupině a je až třetí.

Lukáš Cingel z Hradce Králové

Hradecký Mountfield sice před týdnem doma do soutěže skvěle vstoupil proti TPS Turku (5:1), ale v sobotu doma s Nottinghamem prohrál 2:4 a nyní ztratil v boji o dvě postupová místa ze skupiny další důležité body.

Bezbrankový stav prolomil ve 34. minutě střelou z levého kruhu kanadský obránce Sauvé a domácí se radovali. Za dvě minuty sice vyrovnal při Lindhagenově vyloučení Slovák Zigo, ale v 47. minutě po zaváhání defenzivy Mountfieldu vrátil Nottinghamu vedení Clarke a za 77 sekund překonal Jaroslava Pavelku z mezikruží Mosey.

Hradec Králové se nevzdal. V 52. minutě snížil Jirásek a za 58 vteřin vyrovnal v přesilové hře Filip Pavlík. Jenže domácí rozhodli hned po devíti vteřinách prodloužení, kdy se Sauvé zapsal podruhé v utkání mezi střelce.

Hokejová Liga mistrů - skupina F:

Nottingham Panthers - Mountfield Hradec Králové 4:3 v prodl (0:0, 1:1, 2:2 - 1:0)

Branky a nahrávky: 34. Sauvé (Billingley), 47. Clarke, 48. Mosey (Farmer, Betteridge), 61. Sauvé (Derlago) - 36. Zigo (Vopelka, Rosandič), 52. Jirásek (Cingel, Zigo), 53. F. Pavlík (Vopelka). Rozhodčí: Iwert (Něm.), Sewell - Dalton, Beresford (všichni Brit.). Vyloučení: 4:3. Využití: 1:2. Diváci: 3801.

Sestava Hradce Králové: J. Pavelka - Gregorc, F. Pavlík, Vydarený, Čáp, Barák, Rosandič, Graňák, M. Pohl - Vopelka, Džerinš, Červený - Köhler, Kukumberg, Šimánek - Jirásek, Zigo, Cingel - J. Dvořák, Miškář, Nedvídek. Trenér: V. Sýkora, Hynek a T. Martinec.