pondělí 20. listopadu 2017 Nikola
LIGA MISTRŮ

Hradec Králové má za sebou úspěšnou premiéru v Lize mistrů, odneslo to finské Turku

aktualizováno 24. 8. 2017 20:40

Hradec Králové - Premiéra na jedničku. Královéhradečtí mají za sebou úspěšný vstup do Ligy mistrů, když v prvním utkání ve skupině F přehráli finské Turku jednoznačně 5:1. Dvakrát se prosadil Lukáš Vopelka, trefila se také letní posila Petr Koukal. Vítězný debut v dresu Hradce Králové prožil brankář Jakub Sedláček, který přišel o čisté konto pět minut před koncem.

Richard Jarůšek z Hradce Králové (vlevo) v zápase LM proti TPS Turku

Ambiciózní Královéhradečtí, kteří touží v tuzemské nejvyšší soutěži vylepšit bronz z minulého ročníku, ale v této sezoně je čeká poprvé v klubové historii také Liga mistrů a navrch účast na Spenglerově poháru, odehráli na úvod povedenou partii. Přes tři a půl tisíce diváků potěšili hned v první třetině, kterou vyhráli 2:0 díky trefám Vopelky a reprezentačního forvarda Richarda Jarůška po přečíslení dvou na jednoho.

Po bezbrankové druhé dvacetiminutovce se už po 24 vteřinách od nástupu do třetí části prosadila velká letní posila Petr Koukal, jenž do odkryté branky pouhou sekundu před koncem zužitkoval přesilovku pět na tři. Po chybě hostujícího gólmana zvýšil už na 4:0 Vopelka. Druhý tým základní části finské ligy minulého ročníku se gólově prosadil až na začátku 56. minuty, ale poslední slovo měl domácí kapitán Jaroslav Bednář.

Hokejová Liga mistrů - skupina F:

Mountfield Hradec Králové - TPS Turku 5:1 (2:0, 0:0, 3:1)

Branky a nahrávky: 13. Vopelka (R. Pavlík), 17. Jarůšek (Barák), 41. Koukal (F. Pavlík, Cingel), 47. Vopelka (Kukumberg), 58. Bednář (Koukal) - 56. Pajuniemi (Nyström, Tallinder). Rozhodčí: Rohatsch (Něm.), Hribik - Lhotský, Špůr (všichni ČR). Vyloučení: 4:6. Využití: 2:1. Diváci: 3519.

Sestava Hradce Králové: Sedláček - Graňák, Rosandič, Gregorc, F. Pavlík, Vydarený, Čáp, Barák - Cingel, Koukal, Bednář - Červený, Džerinš, Jarůšek - Šimánek, Zigo, Köhler - R. Pavlík, Kukumberg, Vopelka. Trenéři: V. Sýkora, P. Hynek a T. Martinec.