čtvrtek 23. listopadu 2017 Klement
10. KOLO EXTRALIGY

Litvínov je v hluboké krizi, proti Jihlavě padl už pošesté v řadě

aktualizováno 6. 10. 2017 22:45

Do vleklé krize spadl Litvínov. V Jihlavě ztrácel krok s Duklou od druhé třetiny, kdy skóre otevřel Žálčík a druhý gól přidal Tomáš Kubalík, a ačkoli na začátku třetí části snížil Nejezchleb, zhatil šance hostů na bodový zisk Seman. Michal Hlinka poté pečetil výsledek na 4:1 a Verva tak padla pošesté za sebou. Chemici zůstávají poslední, Jihlava se naopak posunula do středu tabulky.

Utkání Jihlava - Litvínov

Litvínov přijel do Jihlavy s několika změnami v sestavě. Do branky se postavil Kantor, do druhého útoku vrátil trenér Radim Rulík Kanaďana Nichollse a ve třetí pětce se objevil Matoušek, ale ani rotace ve formacích severočeskému týmu k bodům na ledě nováčka nepomohly, byť utkání začalo hodně opatrně.

V páté minutě se ocitl sám před Škarkem Nejezchleb, ale ještě než litvínovský hráč stačil zakončit, domácí bek mu vypíchnul puk. Góly začaly v Jihlavě padat až v prostřední části hry. V 26. minutě otevřel skóre Žálčík, když do prázdné branky poslal kotouč po kombinační akci Anděla s Hlinkou.

Sestřih utkání Jihlava - Litvínov

Za deset minut vedla Dukla o dvě branky. Tomáš Kubalík v rohu kluziště vybojoval puk, najel si před branku, kde využil nedůrazu litvínovských obránců a po kličce gólmanovi skóroval. Radoval se tak z první branky v pátém utkání po svém návratu do extraligy po osmi letech v zahraničí.

"Jel jsem z pravé strany a myslel si, že se tam nějak natlačím. Z rohu jsem nechtěl nic vymýšlet, tak jsem se zkusil nacpat před bránu. Trenéři nás k tomu vybízí. Viděl jsem mezeru, vyšlo to a dokázal jsem dát gól," popsal útočník Kubalík.

Hostům se podařilo snížit na začátku třetí části. Po 42 vteřinách využil početní výhodu Nejezchleb, který zakončoval do prázdné brány. Jenže za dalších pět minut už znovu Dukla vedla o dvě branky, když také dokázala zužitkovat přesilovou hru. Čachotský si vyměnil puk s Hubáčkem, který našel před brankou úplně volného Semana a ten se zakončením do prázdné branky neměl problém.

Dukla poté vše vsadila na defenzívu a začala bránit už od středního pásma. Hosté si s obranným valem dlouho nevěděli rady a prakticky vůbec nedokázali ve zbytku hracího času ohrozit vážněji Škarkovu branku. Necelé čtyři minuty před koncem stanovil konečnou podobu výsledku tečovanou střelou po nahození Šidlíka Hlinka.

HC Dukla Jihlava - HC Verva Litvínov 4:1 (0:0, 2:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 26. Žálčík (Anděl, M. Hlinka), 36. T. Kubalík, 46. F. Seman (R. Hubáček, Čachotský), 57. M. Hlinka (Šidlík, Žálčík) - 41. Nejezchleb (Trávníček, F. Lukeš). Rozhodčí: Hradil, T. Horák - J. Ondráček, V. Hanzlík. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:1. Diváků: 4699.

Jihlava: Škarek - De la Rose, Suchánek, Šidlík, Půža, Bryhnisveen, Ulrych, Váňa - T. Kubalík, Skořepa, Jiránek - Čachotský, F. Seman, Rys - Žálčík, M. Hlinka, Anděl - MaX[ R. Hubáček, Protasenja. Trenéři: Vlk a F. Zeman.

Litvínov: Kantor - Sörvik, Baránek, Gula, L. Doudera, K. Pilař, Dietz, Z. Sklenička - F. Lukeš, Nejezchleb, Jánský - J. Černý, M. Hanzl, Nicholls - Trávníček, Jurčík, Matoušek - J. Doležal, Válek, M. Hořava. Trenéři: Rulík, D. Stránský a Šlégr.

Petr Vlk (Jihlava): "Jsme spokojeni s výsledkem, ale vítězství se nerodilo lehce, protože první třetina z naší strany byla trošičku upachtěná. Poté, co jsme vstřelili první gól, jsme se trochu uklidnili. Je škoda vyloučení před koncem druhé třetiny. V oslabení jsme následně inkasovali. To byla situace, která by se neměla stávat a měla by se řešit úplně jinak. Jinak si ale hráči zaslouží dík, protože od druhé třetiny předváděli cílevědomý tlak."

Radim Rulík (Litvínov): "Myslím, že Jihlava zápas vyhrála zaslouženě. První třetina sice skončila bez branek, ale v té druhé nám dvakrát ujeli, dali dvě branky, to je dostalo na koně. Sice na začátku třetí části jsme snížili. To nejhorší, co se mohlo stát, bylo za stavu 1:2 zbytečné vyloučení Dietze a pak jsme ještě na naší střídačku vyhodili puk. To nás zabrzdilo. Rozhodující byl podle mě gól, který jsme inkasovali na 1:3. Pak už Jihlava jen bránila. Z hlediska produktivity byla lepší než my a zaslouženě vyhrála. Situace v tabulce není příjemná, ale musíme se s ní poprat."