středa 22. listopadu 2017 Cecílie

Litvínov i Plzeň vyhrály přípravy v Německu, Kubalík se po návratu dvakrát trefil

Drážďany/Norimberk - Litvínovu i Plzni se dařilo v dalších přípravných zápasech před blížícím se startem extraligy. Verva přetlačila v Drážďanech Eisbären Berlín 2:1 a zahraje si ve finále turnaje Müller's Fanshop-Cup. V Norimberku zase Západočeši porazili švýcarský Kloten 5:3 a vítězně vykročili do Mercedes-Benz Rent Cupu.

Radost hokejistů Litvínova

O těsné výhře Litvínova rozhodly góly Jakuba Černého a Viktora Hübla. "Chemici" se prosadili v průběhu 43 sekund na přelomu 35. a 36. minuty. Trefa Busche ze 47. minuty už jen výsledek korigovala.

Plzni proti Klotenu pomohly i dvě trefy navrátilce z KHL Dominika Kubalíka, který se prosadil dvakrát v prvních pěti minutách. Švýcarský tým se probudil až za stavu 0:5 po polovině utkání a dokázal snížit na rozdíl dvou branek, více se mu ale nepodařilo.

Přípravné hokejové zápasy:

HC Verva Litvínov - Eisbären Berlín 2:1 (0:0, 2:0, 0:1) Branky: 35. J. Černý, 36. V. Hübl - 47. Busch. Litvínov postoupil do finále Müller's Fanshop-Cupu v Drážďanech.

EHC Kloten - HC Škoda Plzeň 3:5 (0:3, 1:2, 2:0) Branky: 35. Leone, 45. Kellenberger, 51. Schlagenhauf - 2. a 5. D. Kubalík, 9. Pulpán, 28. Mertl, 33. Jones.