ČTsport

ČTsport
čtvrtek 22. února 2018 Petr

Kýhos končí v Třinci, o jeho nástupci vedení klubu zatím nemá jasno

Velikost textu:
aktualizováno 5. 4. 2017 18:30

Třinec - Trenér Vladimír Kýhos skončil na lavičce třineckých hokejistů. Vedení druhého klubu základní části extraligy ho po vyřazení ve čtvrtfinále play-off s Chomutovem odvolalo, i když měl smlouvu ještě na příští sezonu. Podle sportovního manažera Ocelářů Jana Peterka klub pracuje se čtyřmi možnostmi, kdo Kýhose v roli hlavního trenéra nahradí. 

Vladimír Kýhos
Vladimír Kýhos

Šedesátiletý kouč se silným týmem nenaplnil ambice a musel odejít. Kýhos se na rozchodu dohodl na dnešní schůzce s vedením klubu. "Přiznám se, že vyřazení ve čtvrtfinále bylo pro mě obrovským zklamáním. Následně jsem připravil pro vedení klubu hodnotící zprávu o uplynulé sezoně a na společné, a chtěl bych zdůraznit kultivované schůzce jsme došli po vzájemné dohodě k závěru, že se naše cesty rozejdou," řekl Kýhos.

Bývalý kouč Litvínova, Brna, Chomutova nebo Hradce Králové s týmem odehrál impozantní úvodní čtvrtinu dlouhodobé části, ale pak měly výkony Třince sestupnou tendenci. Nepřesvědčivá představení vygradovala v play-off.

přehrát video
Kýhos skončil v Třinci, nástupcem může být Varaďa, říká Antoš

Tam Oceláři nečekaně zůstali na štítě sedmého týmu základní části Chomutova. Kouč si to navíc v prosinci rozházel s částí třineckého publika kvůli sporu a následnému odchodu třinecké modly Jiřího Polanského.

"I přes druhé místo po základní části a tím i zajištění účasti v příštím ročníku Ligy mistrů je výsledek v play-off s tak silným týmem, jaký jsme měli, brán jako velké zklamání. Chomutov jsme v šesti čtvrtfinálových zápasech neporazili ani jednou v řádné hrací době," uvedl prezident klubu Ján Moder.

Jméno nového trenéra Třinec oznámí do několika týdnů. Podle některých informací je jedním z kandidátů kouč reprezentační osmnáctky a bývalý třinecký útočník Václav Varaďa. "Aktuálně uvažujeme nad čtyřmi variantami. S některými vytipovanými adepty už proběhla i první jednání. Osobně bych si přál, abychom jméno nového kouče zveřejnili nejpozději se začátkem letní přípravy. Ta by měla začít podle původního plánu 2. května," řekl Peterek.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.