čtvrtek 17. srpna 2017 Petra
28. kolo extraligy

Vítkovice díky Květoňovi porazily Chomutov 4:3 až v prodloužení

aktualizováno 9. 12. 2016 20:22

Ostrava - Hokejisté Vítkovic porazili ve 28. kole extraligy Chomutov 4:3 v prodloužení. Ostravany dělilo 83 sekund od porážky v normálním čase, ale Vandas nejprve v 59. minutě zařídil prodloužení a v 63. minutě domácím přihrál druhý bod David Květoň, který ještě v minulé sezoně hájil barvy Pirátů. Vítkovice poprvé v sezoně pokořily Chomutov a zaznamenaly třetí výhru z posledních čtyř kol.

Patrik Bartošák

Vítkovičtí znovu nastoupili s trenérským trojlístkem doplněným o Vladimíra Vůjtka staršího, který se od příštího týdne dočasně ujme žezla místo kouče reprezentační dvacítky Jakuba Petra, a úvod jim vyšel na jedničku. Už po 93 sekundách Laco nezkrotil Krenželkovu střelu a Kolouch vyražený puk z mezikruží hbitě napálil do sítě.

Domácí měli v prvním dějství navrch, ale nic více z toho nevytěžili. Stastny měl zblízka těžkou pozici a Laca nedokázal obstřelit, mnohem výhodnější příležitost dostal v 15. minutě Vandas, ale ani ze sóla brankáře nepřelstil. Hostům spadlo vyrovnání v 17. minutě doslova do klína. Po nenápadné akci poslal skoro od modré čáry puk směrem k vítkovické brance Poletín a Bartošák i zřejmě vinou zakrytého výhledu sáhl lapačkou do prázdna.

Vyrovnávací gól zmírnil domácí převahu a hosté ve druhé části dokonce otočili skóre. I krátká přesilovka pět na tři jim stačila k sehrání smrtící kombinace, kterou dělovkou z voleje zakončil obránce Rutta. Mohlo být pro Ostravské i hůř, ale ještě v klasické početní výhodě Bartošák zastavil nepříjemný pokus Kämpfa. Piráti ale Vítkovicím milodar z první části vrátili. Po sérii chomutovských chyb posunul v 36. minutě v útočném pásmu Tybor pod sebe Kucserovi, který zápěstím překonal Laca.

Skóre dnes tvořily hrubé chyby. Největší vyrobil Bartošák v 26. sekundě třetí části, když propustil za záda Dlapův příklep takřka od červené čáry. Domácí pak honili alespoň bod, ale obrovské možnosti Olesze byly nevyužity. Přesto se dočkali, když už to málokdo čekal: Laco vyrazil v 59. minutě Slobodovu střelu pouze před sebe a Vandas se z dorážky nemýlil.

Prodloužení zahájila velká šance Vondrky, ale Bartošák napravil svou minelu a záhy se švihem z pravého kruhu prosadil exchomutovský Květoň.

Sestřih utkání Vítkovice - Chomutov

HC Vítkovice Ridera - Piráti Chomutov 4:3 v prodl. (1:1, 1:1, 1:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 2. Kolouch (D. Krenželok, Výtisk), 36. Kucsera (Tybor), 59. Vandas (Sloboda), 63. D. Květoň (Klok) - 17. Poletín (Koblasa, Tomica), 28. Rutta (Skinner, Vondrka), 41. Dlapa (Vondrka). Rozhodčí: Bulanov (Rus.), Hejduk - Frodl, Špůr. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:1. Diváci: 4167.

Vítkovice: Bartošák - Sloboda, Klok, Hrbas, Baranka, D. Krenželok, Výtisk - Tybor, Roman, Kucsera - Olesz, Stastny, Hudeček - Vandas, Kolouch, D. Květoň - Tomi, Illéš, P. Zdráhal. Trenéři: Petr, Trnka a Vůjtek st.

Chomutov: J. Laco - Flemming, Dlapa, Valach, Skinner, Rutta, Chalupa - Vondrka, Huml, Tomica - Koblasa, Kämpf, Sklenář - Chlouba, Skokan, Poletín - Slavíček, Šťovíček, Lauko. Trenéři: V. Růžička st., J. Šťastný a Martínek.

Pavel Trnka (Vítkovice): "Agresivní hra soupeře nám dělala velké problémy. Chtěl bych ale vyzdvihnout naši týmovou práci. Až do poslední vstřelené branky bylo vidět, že si hráči za výsledkem jdou. Střídačka žila tím, že chce zápas vyhrát. Ani po těch dvou laciných gólech tam nebyly vidět svěšené hlavy, ale tým si šel za tím až do konce."

Petr Martínek (Chomutov): "Před zápasem bychom s bodem byli spokojeni, ale teď jsme trochu zklamaní, protože jsme sahali po třech. Domácí na začátku potvrdili aktuální dobrou formu. Nám pak pomohly dva laciné a šťastné góly. Bohužel inkasujeme minutu a půl před koncem, když jsme měli špatně rozebrané hráče. V prodloužení jsme jednu šanci nevyužili a naopak šťastně skórovali domácí."