úterý 17. října 2017 Hedvika

Indiáni na Hradec umí, Východočechy porazili i potřetí v sezoně

aktualizováno 15. 11. 2016 21:33

Hradec Králové - Hokejisté Plzně uspěli i ve třetím vzájemném měření sil s Hradcem Králové, když v 21. kole zvítězili na ledě Východočechů 4:1. Hosté o zisku tří bodů rozhodli v rozmezí sedmi minut druhé třetiny, kdy vstřelili tři branky, brankář Machovský přišel o nulu až v 59. minutě. Indiáni se po třetí výhře za sebou posunuli do elitní desítky.

Utkání Hradec Králové - Plzeň

První třetina začala úspěšnou plzeňskou snahou. Hosté se mohli dostat do vedení hned ve 4. minutě, kdy se do velké šance dostal Čerešňák, ale Kacetl, který chytal druhé utkání v řadě, zasáhl.

Jenže o dvě minuty později už zareagovat nedokázal. Sklenička vystřelil nepříliš prudkou ránu od modré čáry, puk prolétl chumlem hráčů a od tyče se odrazil do sítě.

Sestřih a ohlasy utkání Hradec Králové - Plzeň

Hradec měl do konce první části k dispozici tři přesilovky, ale neproměnil ani jednu. Největší příležitost zahodil v 10. minutě Knotek, který jel sám na Machovského, jenže plzeňský brankář včas srazil betony k sobě a puk zastavil.

Druhá třetina patřila jednoznačně Škodě. Hosté v ní získali komfortní náskok, trefili se hned třikrát. První gól byl pro Hradec mírně smolný. Ve 24. minutě totiž kanonýru Kubalíkovi sjel puk při střele po čepeli přímo k Pulpánovi, který skóroval do prázdné branky.

Ve 30. minutě se perfektně trefil po přihrávce od zadního mantinelu Tomáš Svoboda a o minutu později zakončil únik dvou proti jednomu střelou do horního rohu Vracovský. Po čtvrtém úderu vyměnili hradečtí trenéři gólmana, místo Kacetla nastoupil Rybár.

Ve třetí třetině hosté hlídali náskok, domácí nebyli příliš nebezpeční. Slušnou příležitost měl například navrátilec po zranění Džerinš, ale ani on Machovského nepřekonal. Prosadil se až minutu před koncem v přesilové hře Štajnoch.

HK Hradec Králové - HC Plzeň 1:4 (0:1, 0:3, 1:0)

Branky a nahrávky: 59. Štajnoch (Jarůšek, Džerinš) - 6. D. Sklenička (Hrnka, Koreis), 24. Pulpán (D. Kubalík, Kracík), 30. T. Svoboda (Kracík, D. Kubalík), 31. Vracovský (Kodýtek, Kvasnička). Rozhodčí: Hodek, Úlehla - Gerát, D. Hynek. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. Diváci: 4102.

Hradec Králové: Kacetl (31. Rybár) - Štajnoch, Newton, Gregorc, Dietz, Pláněk, Vydarený, Čáp - Jarůšek, Dragoun, Šimánek - Bednář, Kukumberg, Dej - Köhler, T. Knotek, Červený - R. Pavlík, Džerinš, Nedvídek, od 41. min. navíc J. Dvořák. Trenéři: V. Sýkora, P. Hynek a T. Martinec.

Plzeň: Machovský - Čerešňák, Kvasnička, P. Kadlec, Moravčík, D. Sklenička, Pulpán, od 41. navíc Němeček - T. Svoboda, Kracík, D. Kubalík - Indrák, Kodýtek, Lev - Johnson, Preisinger, Vracovský - Hrnka, Koreis, Vondráček. Trenéři: Martin Straka, Vlasák, Čihák a Jiří Hanzlík.

Václav Sýkora (Hradec Králové): "Chtěli jsme být agresivní, ale to se nám vůbec nedařilo. Zvyšovat hlas jsem musel asi od druhého střídání. Prohrávali jsme o gól, měli jsme šanci změnit to v přesilovkách, bohužel jsme z nich nic nevytěžili. Navíc jsme špatně vstoupili i do druhé třetiny, ta byla doslova tragická. Dělali jsme hrubé chyby ve vlastním pásmu a nenašli jsme recept na plzeňskou obranu středního pásma. Nemůžu zápas hodnotit jinak než negativně."

Ladislav Čihák (Plzeň): "Samozřejmě jsme věděli, že Hradec hrál v neděli velmi dobře na Spartě. Chtěli jsme dobře bránit, počkat si na protiútoky a z nich dát nějaký gól. V první třetině nám to vyšlo, ale pak jsme Hradec pustili do přesilovek. Proto jsme si v kabině před druhou třetinou řekli, že jedině v pěti jsme silní. V ní jsme dali tři góly a věděli jsme, že domácí po nás půjdou. Nabádali jsme kluky, že se nesmí nechat vytáhnout, dobře jsme bránili střední pásmo. Musím přiznat, že jsme hru trochu kouskovali, k tomu skvěle chytal Matěj Machovský. Proto jsme získali tři body."