čtvrtek 21. září 2017 Matouš

Litvínov doma vyhrál poosmé v řadě, Mladou Boleslav zdolal 3:2

Litvínov - Na svém ledě se Verva o body nedělí. Litvínov doma uspěl už poosmé v řadě, tentokrát si vzal na paškál Mladou Boleslav, kterou udolal těsně 3:2. Duel rozhodl v 56. minutě gólem v přesilové hře útočník Martin Hanzl, díky kterému si černo-žlutí drží na třetí příčce stále čtyřbodový náskok.

Hráči Litvínova slaví výhru

Litvínov měl velmi dobrý nástup do utkání a již po dvaceti vteřinách prověřil hostujícího brankáře Lukeš, po něm i Martin Hanzl, ale Lukáš byl pozorný. Poté si hosté zahráli dvě početní výhody v rychlém sledu, ale Jaroslav Hübl se v brance příliš nezapotil.

V jedenácté minutě se prokličkoval až před Lukáše Robin Hanzl, střela švihem ale úspěšná nebyla a stejně tak si vedl s dorážkou Pavelka. Až v 16. minutě se z nenápadné akce prosadil Gerhát, kterému zpoza branky překvapivou zadovkou nabíjel Hořava.

Sestřih utkání Litvínov - Mladá Boleslav

Do druhé třetiny vstoupili hosté jako vyměnění. Nejprve našel Hübl Voráčkovu bombu od modré se štěstím ve své lapačce, poté ovšem chyboval v rozehrávce Sklenička a Orsava toho dokázal parádní střelou nad lapačku využít.

Ve 26. minutě se svým důrazem prosadil přes obránce Žejdl a pohotovou střelou k tyči otočil skóre. Další šanci měl opět Orsava, který tváří v tvář Hüblovi zvolil bekhendový blafák, úspěšný ovšem nebyl.

Domácí se probudili až v závěru třetiny a opět se do šance dostal aktivní Stříbrný, tentokrát Lukáš zakročil a puk skončil těsně nad horní tyčkou. Litvínov ale přece jen dokázal vyrovnat, Sörvik si sjel mezi kruhy a propálil vše, co mu stálo v cestě.

V 45. minutě vyzkoušel Lukášovu pozornost střelou z brankové čáry Hořava, mladoboleslavský gólman však byl připraven a poradil si i s dorážkou Trávníčka. V další šanci se ocitl Černý, bekhendem však trefil pouze Lukášův beton. Na druhé straně mohl vstřelit vítězný gól Hyka, to by ovšem puk po jeho střele nesměl skončit pouze na tyčce.

V 55. minutě byl vyloučen Látal a Verva toho využila. Po krásné přihrávce od Sörvika se střelou pod horní tyč prosadil Martin Hanzl a zápas rozhodl. Bruslařskému klubu nepomohla k vyrovnání ani závěrečná hra bez brankáře.

HC Verva Litvínov - BK Mladá Boleslav 3:2 (1:0, 1:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 16. Gerhát (M. Hořava), 39. Sörvik (M. Hanzl, J. Černý), 56. M. Hanzl (Sörvik, T. Pavelka) - 22. Orsava, 26. Žejdl (L. Pabiška, Trončinský). Rozhodčí: Pešina, Úlehla - Lhotský, Jiří Svoboda. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Diváci: 4125.

Litvínov: J. Hübl - Gula, Kubát, T. Pavelka, Sörvik, Pavlík, Z. Sklenička - Stříbrný, V. Hübl, Lukeš - M. Hanzl, R. Hanzl, J. Černý - M. Hořava, Gerhát, Trávníček - Jurčík, Válek, J. Doležal. Trenéři: Rulík, D. Stránský a Šlégr.

Mladá Boleslav: Lukáš - Kučný, Trončinský, T. Voráček, Stříteský, Kurka, Hanzlík - Klepiš, Vampola, M. Látal - Lenc, Urban, Hyka - Jonák, Žejdl, Orsava - L. Pabiška, Jiránek. Trenéři: F. Výborný a M. Jelínek.

Radim Rulík (Litvínov): "V první třetině jsme si vytvořili spoustu šancí, ale bohužel jsme nedali více branek. Ve druhé třetině přišly dvě výborně sehrané situace hostujícího týmu, ale nám se v závěru podařilo vyrovnat. Ve třetí třetině se hra opět srovnala. Dali jsme vítězný gól, ale předtím soupeř trefil horní tyčku, takže jsme měli štěstí. Když se vám takhle podaří otočit utkání, musíte být spokojeni."

Marian Jelínek (Mladá Boleslav): "Věděli jsme, že jedeme na led týmu, kterému se v poslední době daří. Nezačali jsme špatně, paradoxně nás srazili naše přesilové hry, které nám absolutně nevyšly. Soupeř poté převzal iniciativu a druhá polovina první třetiny to byla z jejich strany exhibice. Při nás stáli všichni svatí, že to skončilo pouze 1:0. Do druhé třetiny jsme vstoupili trošku jinak, dali jsme dvě branky, trošku jsme soupeře zaskočili. Ve třetí třetině jsme hloupě faulovali a to nás stálo body. Snažili jsme s tím ještě něco udělat, ale soupeř si to už pohlídal."