neděle 20. srpna 2017 Bernard
48. kolo extraligy

Chomutov opět bez kouče Růžičky vyhrál v Litvínově 3:2

aktualizováno 23. 2. 2016 20:52

Litvínov - Hokejisté Chomutova vyhráli ve 48. kole extraligy na ledě Litvínova 3:2, vítěznou branku vstřelil v 52. minutě v přesilovce pěti proti třem nejproduktivnější hráč soutěže Roman Červenka. Piráty podruhé za sebou vedli asistenti Břetislav Kopřiva a Jan Šťastný, hlavní kouč Vladimír Růžička starší po sobotním úmrtí manželky Evy na lavičce, stejně jako v neděli doma s Libercem (0:2) chyběl. Předposlední Litvínov prohrál počtvrté za sebou.

Radost hokejistů Chomutova

Mistrovský Litvínov, který nastoupil bez potrestaného ofenzivního lídra Robina Hanzla, byl v úvodu severočeského derby aktivnější. Do první šance se dostal ve druhé minutě faulovaný Reichel, ale Strmeně nepřekonal. V následné početní výhodě neuspěl zblízka Trávníček.

Chomutov poprvé zahrozil v polovině úvodní části při Martynkově trestu, kdy skončila těsně vedle Valachova tečovaná rána. Litvínov se pak ubránil i 25 vteřin ve třech proti pěti, ale v 16. minutě už se hosté radovali. Po Sklenářově průniku zůstal puk ležet před brankovou čárou a bek Pavlík si jej při pokusu zachránit situaci nešťastně srazil rukou do vlastní branky.

V závěru úvodního dějství ještě zvýšil střelou od modré čáry Šidlík. Domácí se snažili odpovědět, ale při Červenkově trestu na přelomu první a druhé třetiny se neprosadili. V 25. minutě měl velkou příležitost Hübl, Strmeně však nepřekonal.

Při Valachově vyloučení nejdříve v oslabení neuspěl v úniku Červenka a vzápětí se prosadil Litvínov. Po Hüblově střele dorážel u levé tyče Gerhát. Piráti se ubránili při Hřebejkově trestu, při kterém měl možnost Duda, ale ve 33. minutě už bylo vyrovnáno. Piroš střelou z úhlu od pravého mantinelu překonal Strmeně, který měl zakrytý výhled.

Po dalších trestech pro Duška a Hřebejka hrál Litvínov znovu v početní výhodě a na 52 vteřin i v pěti proti třem, ale Lukeš či Hübl šance neproměnili. Chomutovu mohl ve 45. minutě vrátit vedení David Kaše, který však zblízka nezamířil přesně.

V polovině třetí třetiny po vyloučeních Trávníčka a Frola se Piráti ubránili 77 vteřin v pěti proti třem. Na dalších 36 vteřin šli domácí do tří po Kubátově trestu a Červenka toho střelou z pravého kruhu využil. Litvínov v závěru nedokázal vyrovnat při Kämpfově vyloučení po Dudově dorážce ani při power play.

Verva Litvínov - Piráti Chomutov 2:3 (0:2, 2:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 27. Gerhát (Hübl), 33. Piroš (K. Reichel) - 16. Sklenář, 19. Šidlík (Ölvecký), 52. Červenka (Rutta, Hřebejk). Rozhodčí: Hribik, Mrkva - Flegl, Polonyi. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:1. Diváci: 4765.

Litvínov: Janus - F. Pavlík, Kubát, Gula, T. Pavelka, Chaloupka, Frolo - Gerhát, Hübl, Lukeš - Martynek, Šimeček, Trávníček - Duda, K. Reichel, Piroš - Jurčík, Válek, J. Doležal - Stříbrný. Trenéři: Rulík a Šlégr.

Chomutov: Strmeň - Rutta, Skinner, Valach, Tejnor, Šidlík, Pereťagin - Pospíšil, Červenka, Tomica - D. Květoň, Kämpf, Hřebejk - Ölvecký, Dušek, Sklenář - Chlouba, D. Kaše, Račuk. Trenéři: B. Kopřiva a J. Šťastný.

Jiří Šlégr (Litvínov): "Do utkání jsme vstoupili dobře a prvních deset minut jsme měli navrch. Ale pak jsme dali soupeři přesilovky a začalo se to otáčet. Dali jsme si sami dva góly. Jeden byl vlastní a pak jsme měli kotouč na holi a nedokázali jsme s ním vybruslit. Ve druhé třetině jsme měli navrch, mohli jsme zápas otočit, ale bohužel se to nepovedlo. Nevím, co se stalo ve třetí třetině. Přestali jsme bruslit, měli jsme snad jednu nebo dvě střely, což je neomluvitelné. Hokej se hraje na góly a bez toho nemůžete vyhrát. Svým způsobem jsme si zápas prohráli i sami, protože jsme se nechali vyloučit do tří a soupeř toho využil."

Břetislav Kopřiva (Chomutov): "Naše mužstvo zahrálo velice dobře a mělo pohyb. Měli jsme dobrý vstup do utkání, ale ve druhé třetině jsme mohli zápas možná i ztratit, protože tam se Litvínov zvednul a byli jsme hodně zatlačení. Litvínov přesilovky umí a bylo to náročné ustát. Pro nás bylo dobré, že to zůstalo 2:2. Po přestávce se ve třetí třetině mužstvo zklidnilo a zase hrálo svoji hru. Stínem je, že jsme ztratili několik hráčů pro zranění."