středa 20. září 2017 Oleg
Souhrn 26. kola extraligy

Liberec kraluje s velkým náskokem, Hradec ovládl derby

aktualizováno 6. 12. 2015 22:59

Praha - Hokejisté Liberce mají po odehrání 26. kola extraligy, jež uzavírá polovinu základní části, v čele tabulky sedmibodový náskok. Právě Bílí Tygři jsou navíc jedním ze šesti mužstev, která mají ještě zápas k dobru, pražská Sparta a Kometa Brno dokonce dva. Stoprocentní zůstal ve dvou zápasech pod novým koučem Vladimírem Kýhosem Hradec Králové a opanoval i druhé východočeské derby sezony.

Radující se hráči Liberce

Liberec - Karlovy Vary 7:1

Bílí Tygři zdolali Karlovy Vary na svém ledě vysoko 7:1. Naopak Energie prohrála počtvrté z posledních pěti utkání a zůstává předposlední. Třemi body za dvě branky a přihrávku se blýskl v dresu vítězů útočník Jakub Valský, dva góly dal i Michal Bulíř.

Sestřih a ohlasy utkání Liberec - Karlovy Vary

Hradec Králové - Pardubice 4:1

Královéhradečtí před vyprodaným hledištěm s necelými sedmi tisíci diváků vyhráli s koučem Kýhosem na střídačce i druhý zápas s plným bodovým ziskem a znovu ovládli derby. Celkem porazili Pardubice, za které nastoupil i teprve šestnáctiletý syn jejich asistenta Marka Zadiny Filip, počtvrté za sebou.

Sestřih a ohlasy utkání Hradec Králové - Pardubice

Litvínov - Vítkovice 3:1

Obhájce titulu Litvínov po dvou porážkách zabral, Vítkovice naopak po sérii tří výher podruhé prohrály. Verva udělala zásadní krok k tříbodovému zisku, což se jí v sezoně dosud doma povedlo jen v úvodním kole proti Zlínu, v první desetiminutovce, po níž vedla 2:0. Bek Filip Pavlík si připsal dva body za gól a asistenci.

Sestřih a ohlasy utkání Litvínov - Vítkovice

Plzeň - Chomutov 4:0

Druhá Plzeň porazila Chomutov 4:0 a po nepříliš úspěšné pětizápasové odmlce získala tříbodovou výhru. Po bezbrankové úvodní části indiáni utkání rozhodli třemi trefami ve druhé třetině. Třemi asistencemi přispěl k vysoké výhře plzeňský bek a kapitán Jakub Jeřábek. Hosté naopak po celý zápas nenašli recept na gólmana Matěje Machovského a nepotvrdili formu z posledních utkání.

Sestřih a ohlasy utkání Plzeň - Chomutov

Sparta - Mladá Boleslav 4:3

Hokejisté Sparty porazili Mladou Boleslav 4:3, a vítězně tak oslavili 112. výročí od založení klubu. Duel, který domácí odehráli v retro dresech a jehož úvodní buly slavnostně vhodil Vladimír Zábrodský, rozhodl gól útočníka Petra Kumstáta v přesilové hře v 56. minutě. Sparta se tak posunula v tabulce na čtvrté místo před svého soka.

Sestřih a ohlasy utkání Sparta - Mladá Boleslav

Brno - Zlín 1:2

Kometa prohrála se Zlínem 1:2 a podruhé v sezoně před svým publikem nebodovala. Gólu se dočkala až za stavu 0:2 z hole obránce Tomáše Kaberleho, pro něhož šlo o první zásah v dresu Brňanů od jeho letního příchodu. Berani uspěli podruhé za sebou a přiblížili se na dosah desítce.

Sestřih a ohlasy utkání Kometa Brno - Zlín

Třinec - Olomouc 1:4

Oceláři uzavřeli nepovedenou první polovinu základní části extraligy prohrou 1:4 s Olomoucí. S Hanáky tak prohráli i podruhé v sezoně při celkovém skóre 1:10. Hosté získali klíčový náskok v rozmezí 29. a 35. minuty, kdy soupeři odskočili z 1:0 na 4:0. Olomoučtí vyhráli čtvrtý z posledních pěti duelů, pokaždé navíc s plným bodovým ziskem.