neděle 24. září 2017 Jaromír
Shrnutí 5. kola extraligy

Sparta zůstala v čele, Litvínov opět prohrál

Praha - Hokejisté Sparty zůstali po 5. extraligovém kole díky výhře nad Hradcem Králové a kouzlům útočníka Martina Réwaye při nájezdech v čele tabulky soutěže. Stejně bodů na kontě má i nováček z Chomutova, který rovněž v nájezdech zdolal Zlín a má oproti Pražanům pouze horší skóre. Hledá se Litvínov. Obhájce titulu sice vedl po druhé třetině v Plzni už 3:0, přesto prohrál v prodloužení a je až dvanáctý.

Utkání Sparta - Hradec Králové

O výhře Sparty rozhodl v páté sérii nájezdů mladý útočník Martin Réway, který proměnil celkem tři penaltové pokusy. Slovenský reprezentant se mezi střelce zapsal i v normální hrací době. "Pro nás to bylo důležité vítězství s ohledem na to, že jsme dokázali odpovídat na nepříznivý vývoj utkání. Vždy jsme dotahovali a na gól jsme se vždy docela dost nadřeli," poukázal trenér Sparty Josef Jandač na fakt, že ambiciózní hostující tým v Praze třikrát vedl.

Za Piráty poprvé skórovala hvězdná posila Roman Červenka, hosté sice zkraje třetí části vyrovnali Pavlem Kubišem, ale Severočechům zajistil v nájezdech jejich čtvrtou výhru za sebou útočník Michal Vondrka. "U prvního nájezdu jsem gólmana sledoval a věděl jsem, co udělá. Byl dost vyjetý a jak jsem ho natáhl, padl mi pod nohy a v pádu jsem to tam zasunul," popsal Vondrka vítěznou trefu.

Plzeň porazila Litvínov 4:3 v prodloužení a po dvou porážkách se opět radovala z výhry. Obhájce titulu naproti tomu počtvrté v řadě prohrál. Po bezgólové první třetině si hosté v prostřední části vypracovali tříbrankový náskok, domácí však ve třetí dvacetiminutovce dokázali srovnat a v prodloužení jim druhý bod pátou trefou v pátém utkání zajistil Marcel Hossa.

Radost hokejistů Mladé Boleslavi

Hokejisté Mladé Boleslavi vyhráli na domácím ledě nad Libercem 3:1. Na branky Tomáše Urbana a Richarda Jarůška odpověděli hosté snížením z hole Michala Bulíře, ale definitivní rozhodnutí o domácí výhře přinesla dvě minuty před koncem branka Dominika Pacovského. Středočeši utnuli sérii tří výher Bílých Tygrů.

Olomouc dobyla po samostatných nájezdech v Brně led domácí Komety 3:2. Rozhodující nájezd proměnil Petr Kafka. Hanáci vyhráli v extralize potřetí za sebou. Brňané vstřelili oba góly z přesilovek. Branku a asistenci si připsali v domácím dresu Vojtěch Němec a Jan Hruška.

Pardubice vedly proti Karlovým Varům už 4:0 i díky třem využitým přesilovým hrám, ale hosté dokázali snížit a díky dvěma brankám Radka Dudy závěr výrazně zdramatizovali. Ten už si ale Pardubice pohlídaly a připsaly si druhou domácí výhru za sebou.