čtvrtek 26. dubna 2018 Oto
3. KOLO

Kometa přichystala Varům třetí porážku v sezoně

aktualizováno 18. 9. 2015 23:50

Brno - I druhé domácí utkání v sezoně brněnští hokejisté zvládli. Kometa si v Rondu poradila s Karlovými Vary 4:2 a Západočeši jsou tak s nulovým bodovým ziskem a čtrnácti obdrženými brankami na posledním místě extraligy. Brněnské vítězství se ale nerodilo lehce. Na úvodní trefu Vondráčka odpověděl o pět minut později Haščák a po Kováčikově gólu ve druhé třetině srovnal jen o 31 vteřin později Vachovec. Dvě branky v rozmezí dvou minut v závěrečné části ale přece jen stačily Brnu na vítězství 4:2.

Radost hokejistů Brna

Kometě vyšel skvěle vstup do utkání, vytvořila si tlak a už ve 3. minutě Vondráček překonal brankáře Závorku. Po rychlém gólu ale padla očekávání brněnských trenérů, že budou hokejisté Energie spoléhat jen na obranu doplněnou rychlými protiútoky. K získání iniciativy napomohla hostům první přesilovka. Vyrovnávací gól vstřelil těsně po jejím skončení v 7. minutě Haščák, který si zcela sám pohrál s brankářem Čiliakem.

Brňané od tohoto okamžiku vypadli z herního rytmu, obtížně kombinovali, trápili se při přechodu středního pásma a soupeře vážněji neohrozili ani při dvou přesilovkách. I když domácí hokejisté ve druhé třetině přidali do své hry i více důrazu, do střeleckých příležitostí se přes pozorně bránícího protivníka dostávali jen s obtížemi.

Pozorný brankář Závorka zaváhal až ve 37. minutě, kdy jej překonal střelou od modré čáry obránce Kováčik. Po tomto gólu ztratili na chvíli domácí hokejisté koncentraci, sólový nájezd Davida Hrušky stačil brankář Čiliak vyrazit pouze před Vachovcem, který po pouhých 41 sekundách srovnal skóre.

Sestřih a ohlasy utkání Kometa Brno - Karlovy Vary

Střeleckou nemohoucnost při přesilovkách prolomila Kometa až v poslední třetině. Ve 45. minutě při vyloučení Gulašiho trefil Ostřížek tyčku a odražený kotouč poslal do branky Vojtěch Němec. O dvě minuty později překvapil podruhé v zápase obránce Kováčik střelou od modré čáry brankáře Závorku.

Po získání dvoubrankového náskoku si už Kometa vítězství pohlídala. Karlovy Vary ještě zkusily v posledních dvou minutách hru bez brankáře, nepodařilo se jim ale ani korigovat výsledek.

HC Kometa Brno - HC Energie Karlovy Vary 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 2. Vondráček (Ptáček, Koreis), 37. Kováčik (Hanzlík, V. Němec), 45. V. Němec (Ostřížek, D. Hruška), 47. Kováčik (Jan Káňa II) - 7. Haščák (Rohan, Bartek), 37. Vachovec. Rozhodčí: Hodek, Polák - Hlavatý, Skopal. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:0. Diváci: 7418.

Brno: Čiliak - Ptáček, T. Kaberle, Kováčik, Hanzlík, Kuboš, Malec - V. Němec, J. Hruška, Ostřížek - H. Zohorna, L. Čermák, J. Káňa II - Vondráček, Koreis, Burian - Honejsek, Raška, P. Mrázek. Trenéři: Hadamczik, Beran a Pokorný.
Karlovy Vary: Závorka - Benák, Bičánek, Harant, Sičák, Deyl, Gulaši - Duda, Marosz, T. Rachůnek - Bartek, Haščák, D. Hruška - V. Tomeček, Zadražil, Vachovec - D. Hruška, Kverka, Gorčík. Trenéři: Mlejnek a Mariška.

Alois Hadamczik (Brno): "Když jsem se podíval na loňské výsledky Karlových Varů v Brně, kdy Kometa vyhrála 2:1 a 3:1, tak jsem čekal těžké utkání. Potvrdil mi to i sestřih z prvních dvou kol letošní extraligy, kdy hrál náš soupeř velmi aktivně. Po naší vstřelené brance jsme v prvních dvou případech vždy rychle inkasovali gól po hrubých chybách, které nemůžeme opakovat. Rozhodla extrémní vůle všech hráčů a jejich touha po vítězství. Zranili se Čermák a Hynek Zohorna, proto jsme museli dohrát zápas na tři útoky. Hodně nám pomohli diváci, kteří byli naším šestým hráčem. Musím ocenit i výkon řady Honejsek, Raška, Mrázek. Všichni odvedli dobrou práci."
Karel Mlejnek (Karlovy Vary): "Odehráli jsme dvě třetiny vyrovnané utkání. Bylo nám jasné, že poslední třetina bude o jediné chybě. Tu jsme udělali my. Nebyli jsme disciplinovaní. Rozhodla dvě vyloučení a naprosto zbytečně nevyhozený kotouč. Navzdory porážce máme z dnešního utkání i pozitiva, na kterých můžeme stavět. Ovšem jedeme domů bez bodu."