pondělí 23. října 2017 Teodor
4.KOLO

Ton se poprvé trefil za Kometu a pomohl k výhře Brňanů nad Olomoucí

Brno – Dvakrát vedli, ale ani na druhý pokus si nováček hokejové extraligy z Olomouce z ledu soupeře body neodvezl. Kometa totiž dokázala na inkasovanou branku vždy odpovědět a nakonec duel i otočit, když Hanáky porazila 4:2. Prvním gólem v dresu Brna se na tom podílel i útočník Petr Ton.

Brněnský Hynek Zohorna (vlevo) slaví gól v síti Olomouce

Nováček z Olomouce zaskočil Kometu rychlou brankou. Už po 28 sekundách po kombinační akci s Divišem se podařilo Paterovi šikovně podstrčit kotouč pod brankářem Čiliakem. O tři minuty později ale po chybě brankáře Trvaje, který neudržel kotouč pod lapačkou, Zohorna vyrovnal.

Hanáci nemysleli jen na defenzívu, spoléhali na útočnou hru. S jejich akcemi se zpětnou přihrávkou na najíždějícího útočníka ze zadní řady měli domácí hokejisté v první třetině problémy. V koncovce ale Olomouc tápala a získala náskok až při přesilovce zásluhou produktivního Diviše.

V oboustranně rychlém hokeji získala Kometa převahu až při své první přesilovce před koncem úvodní třetiny, kdy po ostřelování soupeřovy branky Trvaje překonal Káňa.

Olomouc vstoupila do druhé třetiny s agresivním útočným pojetím. Převahu vyjádřila střela Houdka do tyče, další nápor Hanáků zastavila dvě oslabení. Kometa se v početní převaze neprosadila, krátce po skončení druhé přesilovky posunul domácí hokejisty poprvé v utkání do vedení bývalý olomoucký útočník Ostřížek.

Brňané postupně převzali režii zápasu, dostali protivníka pod tlak a k herní pohodě přispěla ve 37. minutě branka Petra Tona z trestného střílení. Olomouc se ještě ve třetí třetině vzepjala k náporu, Kometa už pozornou hrou zvrat nepřipustila.

Sestřih utkání Kometa Brno - Olomouc

HC Kometa Brno - HC Olomouc 4:2 (2:2, 2:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 4. H. Zohorna (J. Káňa II), 20. J. Káňa II (H. Zohorna), 31. Ostřížek (P. Ton, J. Hruška), 37. P. Ton z tr. střílení - 1. Patera (Diviš), 13. Diviš (Skrbek, Hrňa). Rozhodčí: R. Polák, Šindler - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. Diváci: 7009.

Brno: Čiliak - Kuboš, Jan Hanzlík, Kováčik, Kempný, Ptáček, König - P. Ton, Ostřížek, J. Hruška - T. Svoboda, H. Zohorna, J. Káňa II - J. Svoboda, L. Čermák, Dočekal - P. Mrázek, Raška, Vondráček. Trenéři: Kýhos, Pešout a K. Beran.

Olomouc: Trvaj - Houdek, Skrbek, Vyrůbalík, Staněk, Rašner, Majeský, Škůrek - Hrňa, Patera, Diviš - Rác, Marosz, Cibák - Matai, Zuzin, Laš - Jergl, Kucharczyk, Buc. Trenéři: Fiala a Dopita.

Karel Beran (Brno): "Pro nás bylo utkání hodně složité. Rychle jsme inkasovali první branku, což se projevilo velkou nervozitou. Dvakrát jsme se vraceli do utkání. Rozhodla druhá třetina, ve které jsme se zvedli a dali důležité dva góly. Teprve po nich jsme se uklidnili. Třetí třetinu už jsme zvládli, i když Olomouc byla hodně nepříjemná svým útočným stylem."

Petr Fiala (Olomouc): "Sehráli jsme mnohem lepší zápas na ledě soupeře než oproti Třinci. Náš výkon nebyl ustrašený, bojovali jsme, snažili se o ofenzivní pojetí hry. To nám také dvakrát vyneslo náskok. V naší hře jsou ale stále výkonnostní rozdíly. Hlavně se neprosazujeme v předbrankovém prostoru, kde nejsme nachystaní na zakončení. Šance soupeře jsme často hasili až na poslední chvíli. Asi jsme Kometu moc nezlobili, málo jsme stříleli. Ale kritika našich výkonů už je mírnější, hokejově se zvedáme."