úterý 12. prosince 2017 Simona
SOUHRN 2. KOLA

Plzeň ztratila vedení v závěru, zápas Komety se Zlínem zhatila mlha

aktualizováno 14. 9. 2014 21:39

Praha - Litvínovští hokejisté si v druhém kole extraligy zajistili druhé vítězství v sezoně, byť se jim nepodařilo vyhrát v normální hrací době. Severočeši v závěru třetí třetiny našli sílu na vyrovnání v utkání s Plzní a nakonec rozhodli v samostatných nájezdech. Zápas Komety se Zlínem se nedohrál kvůli mlze, Hradec je zase spolu s Třincem jediným stoprocentním týmem v lize. Východočeši porazili Spartu, Oceláři zase smetli Olomouc.

Utkání Plzeň - Litvínov

Slavia - Liberec 3:2

Slavia pokračuje v povedeném vstupu do sezony a po vítězství nad Olomoucí si Pražané poradili i s Libercem. Bílé tygry porazili 3:2 a liberečtí tak stále čekají na první bodový zisk. Domácí se vyrovnali i s tím, že většinu utkání odehráli po vyloučení Davida Šticha jen na pět obránců.

Sestřih a ohlasy z utkání Slavia - Liberec

Kometa Brno - Zlín 0:0, nedohráno

Očekávání byla velká, před zaplněnými tribunami haly Rondo se spolu měli střetnout dva finalisté uplynulého ročníku extraligy. Jenže po čtrnácti odehraných minutách bylo jasné, že zápas se nedohraje. Mlha na kluzišti, která v hledišti mezi diváky prakticky nebyla viditelná, nakonec byla důvodem k ukončení utkání. Obě mužstva do té chvíle hrála bez branek. Zdali se souboj dohraje od první či čtrnácté minuty a kdy se najde nový termín, ještě není jasné.

Oceláři Třinec - Olomouc 6:1

Do zápasu vstoupili tím nejlepším možným způsobem, když se na ledě Třince dostali hokejisté Olomouce do vedení. Nováček soutěže však poté již pouze sledoval, jak góly střílí domácí. A nebylo jich málo. Oceláři nakonec vyhráli 6:1, k čemuž největší měrou pomohl Tomáš Plíhal, který nasázel hattrick.

Sestřih a ohlasy utkání Třinec - Olomouc

Karlovy Vary - Vítkovice 3:4

Hokejisté Karlových Varů podlehli Vítkovicím 3:4 a zůstávají zatím v sezoně bez zisku. Ostravané naopak poprvé bodovali a dvěma góly a jednou asistencí se na tom podílel útočník Ondřej Roman.

Sestřih utkání Karlovy Vary - Vítkovice Steel

Mladá Boleslav - Pardubice 3:4

Mladá Boleslav si neporadila s Pardubicemi a prohrála 3:4. V domácí premiéře po návratu do nejvyšší soutěže tak nedokázala navázat na páteční výhru na ledě mistrovského Zlína. Východočeši si naopak před vyprodaným stadionem připsali první body v sezoně.

Sestřih utkání Mladá Boleslav - Pardubice

Hradec Králové - Sparta 3:1

Hradečtí vstoupili do nového ročníku extraligy stoprocentně úspěšně a po výhře ve Vítkovicích porazil Mountfield doma pražskou Spartu 3:1. Všechny branky padly už v úvodní třetině. Na vedoucí trefu Rudolfa Červeného sice odpověděl Daniel Přibyl, ale ve 13. minutě rozhodl Tomáš Mertl a za 71 vteřin se prosadil znovu Červený.

Sestřih utkání Hradec Králové - Sparta

Plzeň - Litvínov 2:3 po samostatných nájezdech

Předloňští mistři z Plzně sice sahali po třech bodech, jenže 74 vteřin před koncem jejich naděje zhatila rána Františka Lukeše, jenž pro Litvínov vybojoval prodloužení. Žlutočerní nakonec získali dva body, o jejich výhře v samostatných nájezdech rozhodl Robin Hanzl.