pondělí 11. prosince 2017 Dana
Souhrn 38. kola

Třinec přehrál Pardubice, Slavia ubránila Vary a Sparta zdolala Zlín

aktualizováno 12. 1. 2014 21:49

Praha - Sparťanská jízda pokračovala i v 38. kole hokejové extraligy. Holešovičtí si poradili se Zlínem poměrem 2:1 a nadále vévodí tabulce. V domácím prostředí uspěl i Liberec, který si hlavně díky hattricku Martina Barteka podmanil Hradec Králové. Třinečtí Oceláři přehráli Pardubice po využitých přesilovkách. Plzeň předvedla krásné kombinace i góly proti Chomutovu, Slavia zase utnula bodovou šňůru Karlových Varů a Vítkovice po návratu ze Spengler Cupu prezentovaly nárůst formy v Litvínově. První výhry v letošním kalendářním roce se dočkala Kometa Brno, která uspěla na ledě Kladna 3:2.

Utkání Liberec - Hradec Králové

Sparta - Zlín 2:1

Sparta po těsném triumfu vede extraligu už o 17 bodů. O branky vítězů se postarali v první třetině Petr Kumstát a Daniel Přibyl, za hosty snížil na začátku třetí třetiny Ondřej Veselý. Zlín venku neuspěl poprvé po čtyřech výhrách.

Report, sestřih a ohlasy

Třinec - Pardubice 4:2

Klíčem k výhře domácích byly tři využité přesilové hry, z té poslední zpečetil výsledek Martin Růžička až minutu před koncem. Po dřívějších utrápených utkáních na domácím ledě si tak Třinečtí nemohli naříkat na nepoměňování šancí. Pardubice potřetí za sebou nebodovaly.

Kralovy Vary - Slavia 0:2

Na úspěchu Pražanů se šestým čistým kontem v sezoně podílel brankář Dominik Furch, Slavia tak uspěla po předešlých dvou porážkách.

Útočník Plzně Jakub Lev

Plzeň - Chomutov 5:3

Utkání plné vyloučení Indiáni ve svůj prospěch získali díky dvěma vstřeleným gólům ve vlastním oslabení a potvrdili třetím vítězstvím v řadě současnou dobrou formu. Piráti si připsali jedenáctou porážku za sebou, druhou pod vedením nového trenéra Jaroslava Becka.

Kladno - Brno 2:3

O první výhře Komety v letošním kalendářním roce rozhodl gól Tomáše Svobody v 54. minutě. Rytíři tak prohráli čtvrtý z posledních pěti zápasů. Středočeši už před zápasem věděli, že v případě výhry mají šanci snížit odstup na dvanácté Karlovy Vary. Na jejich hře se to ale neprojevilo a i nadále tak na Energii ztrácí deset bodů.

Liberec - Hradec Králové 5:2

Bilí Tygři porazili Hradec a pošesté za sebou tak doma vyhráli. Hattrickem se na tom podílel útočník Martin Bartek. Mountfield si připsal čtvrtou porážku z pěti zápasů, i nadále je ale v tabulce druhý.

Litvínov - Vítkovice 1:2 SN

Severočeši přišli o sérii osmi domácích vítězství v řadě, hosté počtvrté za sebou vyhráli. Skóre dramatického duelu otevřel Michael Vandas, ale domácí se v čase 59:27 dočkali vyrovnání zásluhou Michala Trávníčka. Nájezdy však rozhodl pro hosty Petr Kolouch.