pondělí 18. prosince 2017 Miloslav
38. kolo

Slavia i díky nule Furcha ukončila karlovarskou sérii výher

Karlovy Vary - Na úspěchu Pražanů 2:0 se šestým čistým kontem v sezoně podílel brankář Dominik Furch, Slavia tak uspěla po předešlých dvou porážkách.

Karlovy Vary - Slavia

Furch se vrátil do branky po jednozápasové přestávce a hned na začátku sledoval aktivitu svých spoluhráčů. Větší příležitosti si však vytvořil pouze Bednář, který nejprve ve 4. minutě nepřekonal bekhendovou střelou z bezprostřední blízkosti připraveného Závorku a o několik minut později nasměroval střelu pouze mimo tyče karlovarské branky. Západočeši kontrovali šancí Radima Hrušky a střelou Dlouhého, který po nezištné přihrávce Vachovce minul odkrytou slávistickou branku.

Do vedení šli Pražané ve 24. minutě, střelu Jelínka ještě gólman domácích dokázal špičkou betonu vykopnout, ale na následující dorážku Stránského již byl krátký. Navýšit skóre na dvoubrankový rozdíl mohl ve 31. minutě Skokan, jeho střelecký pokus ale Závorka zázračně vyrazil. Přestože hosté i nadále lépe bruslili a byli aktivnější, mohla Energie vyrovnat ve 37. minutě. Kytnár ujel hostujícím obráncům, jeho samostatný nájezd ale skončil jen střelou do Furchových betonů.

I v závěrečném dějství Pražané obětavě a urputně bránili těsný náskok a vyráželi do nebezpečných protiútoků, v jednom z nich trefil Krenželok jen Závarkovu lapačku. Spolehlivě chytající domácí gólman si vybral jedinou slabší chvilku, která však skončila brankou. Ve 47. minutě nahodil Růžička puk od červené čáry, který k překvapení všech zaplul do pravého horního rohu domácí branky. Dvoubrankový náskok si hosté již s přehledem pohlídali.

Sestřih a ohlasy utkání Karlovy Vary - Slavia

HC Energie Karlovy Vary - HC Slavia Praha 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 24. Stránský (P. Jelínek), 47. V. Růžička ml. (Skokan). Rozhodčí: Turčan, T. Horák - Pešek, D. Jelínek. Vyloučení: 4:4. Bez využití. Diváci: 4787.

Karlovy Vary: Závorka - Rýgl, Bičánek, Kubka, J. Drtina, Šmach, Gulaši - Pohl, Balán, Zaťovič - Hovorka, Vachovec, Dlouhý - M. Látal, R. Hruška, Kytnár - Tomeček, Koblasa, Micka. Trenéři: Mlejnek a J. Kverka st.

Slavia Praha: Furch - Kadlec, Holub, Kolařík, Wharton, Valach, Štich, Knot - Bednář, Žejdl, Krenželok - Skokan, V. Růžička ml., Sklenář - Stránský, P. Jelínek, Tomica - T. Doležal, Klhůfek, Poletín. Trenéři: V. Růžička st. a Weissmann.

Karel Mlejnek (Karlovy Vary): "Dnes se jednalo o velmi urputný zápas z obou stran. Utkání bylo o jedné chybě, kterou jsme vyrobili my. Jsme samozřejmě rádi, že jsme mohli utkání odehrát zápas před takovou diváckou kulisou, kterou ve Varech nepamatuji. I proto nás mrzí, že jsme nedali branku. Musím sportovně uznat, že jsme si dnes brankové příležitosti nevytvářeli, pouze při přesilovkách tam nějaké náznaky byly. Možná kdybychom proměnili nájezd na konci druhé třetiny, tak se mohl vývoj zápasu změnit. Naopak, když jsme se nadechovali k nějakému náporu, tak jsme dostali nešťastnou branku na začátku třetí třetiny a potom už to bylo jen taková křeč na zkorigování výsledku."

Ondřej Weissmann (Slavia Praha): "Máme samozřejmě radost, protože jsme zase po dlouhé době vyhráli. Musím dnes kluky pochválit za to, že jsme hráli dobře do obrany a vytvářeli jsme si šance. Bohužel z jejich proměňováním máme trošku problémy a nakonec jsme dali trochu šťastný gól ze středního pásma. Bylo také důležité, že jsme dnes dobře odehráli oslabení. Kvalitní výkon opět podal Dominik Furch."