pátek 23. června 2017 Zdeňka
37. kolo

Zlín smazal plzeňský náskok, nakonec však kapituloval

aktualizováno 10. 1. 2014 21:28

Zlín - Plzeňští hokejisté si ve Zlíně i díky dvěma gólům Jakuba Lva zajistili vítězství 4:2. Úřadující mistr tak ukončil pětizápasovou šňůru bez bodů na hřištích soupeřů. Berani sice smazali dvougólové manko, ale přesto nenavázali na tři výhry z venkovních duelů a před svými fanoušky vyšli potřetí v řadě bodově naprázdno.

Radost plzeňských hokejistů

Zlín vstoupil do utkání s 11 útočníky, neboť na poslední chvíli vypadl ze sestavy kvůli nemoci Melenovský. Zlínští byli aktivnější a měli častěji puk na hokejkách, ale gólmana Machovského nepřekonali. Na druhé straně si gólman Kašík připsal dva důležité zákroky v krátkém sledu.

Poté Zlín ubránil oslabení a vzápětí nevyužil 45 sekund v pěti proti třem ani zbytek klasické početní výhody. Plzeň se ujala vedení, když po ubráněném oslabení po návratu z trestné lavice pláchl domácí obraně Kratěna a prostřelil Kašíka.

Divoká přestřelka se odehrála ve druhém dějství. Plzeň sice nevyužila dvojnásobnou přesilovku v délce 59 sekund, ale ve hře v pěti proti čtyřem už zvýšil Lev. Po polovině zápasu Berani dvěma přesilovkovými slepenými góly Čajánka a Holíka srovnali krok. Z vyrovnání se ale neradovali dlouho, neboť dva rychlé góly Pletky a Lva vrátily Plzni dvougólový náskok.

V posledním dějství Zlín sympaticky bojoval, ale přes pozornou obranu soupeře se nedokázal prosadit. Plzeň si podruhé dvougólové vedení vzít nenechala a radovala se z bodového zisku z venkovního utkání. Závěr zápasu ještě okořenila šarvátka mezi Okálem a Dudou.

Sestřih a ohlasy z utkání Zlín - Plzeň

PSG Zlín - HC Škoda Plzeň 2:4 (0:1, 2:3, 0:0)

Branky a nahrávky: 35. Čajánek (Valenta, Zámorský), 37. Holík (Čajánek, Zámorský) - 19. Kratěna (Lev, D. Boháč), 27. Lev (Kratěna, Kašpařík), 38. Pletka (Vlasák, J. Jeřábek), 39. Lev (Martin Straka, Kratěna). Rozhodčí: Čech, Mikula - Jindra, Skopal. Rozhodčí: Čech, Mikula - Jindra, Skopal. Vyloučení: 4:8, navíc O. Veselý 10 min., Okál (oba Zlín) 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:1. Diváci: 4 896.

Zlín: Kašík - Marušák, Horák, Zámorský, Valenta, Matějíček, Řezníček - Balaštík, Leška, Köhler - Honejsek, Holík, Čech - Okál, Čajánek, O. Veselý - od 16. navíc Kubiš. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.
Plzeň: Machovský - Slovák, Jiří Hanzlík, Dan Růžička, J. Jeřábek, Mozík, D. Boháč - Kratěna, Martin Straka, Lev - Duda, Vlasák, Pletka - Indrák, Kašpařík, Schleiss - M. Dvořák, T. Sýkora, Holec. Trenéři: Razým a Michal Straka.

Rostislav Vlach (Zlín): "Chtěl bych vyzdvihnout, že za stavu 0:2 mužstvo zápas nezabalilo. Vyrovnání jsme sice dosáhli, ale bohužel o osudu utkání rozhodla naše nekoncentrovanost v závěru druhé třetiny. Celkově byla hra oboustranně vyrovnaná. Je potřeba hrát celých 60 minut a dnes stačily dvě minuty a bylo po zápase. Utkání jsme vlastně prohráli ve druhé třetině."
Milan Razým (Plzeň): "Oba týmy nabídly velmi dobré utkání. V první třetině jsme přečkali oslabení ve třech proti pěti a pak vstřelili úvodní gól. O zápase rozhodla druhá třetina. Šli jsme do dvoubrankového vedení, ale domácí srovnali ve dvou přesilových hrách. Bylo důležité, že jsme si dvougólový náskok vzali rychle zpátky. Ve třetí třetině jsme si výsledek pohlídali. Pro nás je potěšující, že jsme po delší době vyhráli na ledě soupeře. Celý tým si zaslouží pochvalu za bojovný výkon, který zopakoval z předchozího domácího zápasu."