sobota 21. října 2017 Brigita
36. kolo

Karlovy Vary porazily Kladno díky Pohlově hattricku

aktualizováno 5. 1. 2014 18:53

Karlovy Vary - Hokejisté Karlových Varů porazili Kladno 4:1 a na dvanáctém místě se unikli předposledním Rytířům na rozdíl deseti bodů. Čtyřmi body za tři branky a jednu asistenci se zaskvěl útočník Petr Pohl. Energie doma potřetí za sebou naplno bodovala, Kladno si připsalo třetí prohru v řadě.

Karlovy Vary - Kladno

"Mám samozřejmě radost z prvního hattricku v extralize. Ale na druhou stranu je to kolektivní hra, proto mě moc těší dnešní důležité vítězství," řekl Pohl, který všechny tři branky vstřelil v přesilových hrách. "V posledních zápasech nám jdou přesilovky. Bylo to tak dnes i v pátek s Litvínovem," dodal Pohl.

V dresu Kladna nastoupil poprvé útočník Vítězslav Bílek, který se vrátil po skončení angažmá v kazašském Bejbarysu Atyrau. Rytířům se povedl vstup do utkání a ve třetí minutě otevřel skóre při Schusserově vyloučení Kuchler. Hned za 37 sekund ale bylo vyrovnáno, když při Jankovičově trestu prostřelil Cháberu mezi betony Pohl. I nadále ale byli aktivnější hosté, kteří měli převahu. Do největší šance se dostal ve 13. minutě Lukáč, který nedokázal přehodit ležícího Závorku.

V druhé třetině pokračoval urputný boj bez větších šancí. Možnost ke skórování si obě mužstva nevytvořila ani při přesilových hrách. Při Kytnárově trestu těsně před pauzou ujel v oslabení domácí kapitán Zaťovič, ale Chábera jej s přehledem vychytal.

Závěrečné dějství patřilo Energii. Ve 43. minutě při Lukáčově vyloučení zakončil kombinaci s Balánem Pohl. Za čtyři minuty v další početní výhodě opět po Balánově přihrávce dovršil Pohl svůj první extraligový hattrick. Vrátit do zápasu mohla ještě v 58. minutě Rytíře chyba Bičánka, jemuž v oslabení vypíchl puk Lukáč, ale při samostatném úniku na Závorku nevyzrál. Výsledek ještě dovršil vteřinu před koncem při power play Kladna do prázdné branky Balán.

Sestřih a ohlasy utkání Karlovy Vary - Kladno

HC Energie Karlovy Vary - Rytíři Kladno 4:1 (1:1, 0:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 4. Pohl (Balán), 43. Pohl (Zaťovič, Balán), 47. Pohl (Zaťovič, Balán), 60. Balán (Pohl) - 3. Kuchler (Havlíček). Rozhodčí: Jeřábek, Polák - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:5. Využití: 3:1. Diváci: 3771.

Karlovy Vary: Závorka - Rýgl, Bičánek, Schusser, J. Drtina, Dresler, Gulaši - Pohl, Balán, Zaťovič - Hovorka, Vachovec, R. Dlouhý - Zucker, Roman Vlach, Kytnár - M. Látal, Koblasa, Micka. Trenéři: Mlejnek a Kverka st.

Kladno: Chábera - T. Kaberle, David Růžička, L. Procházka, Doudera, Jankovič, P. Hořava, Gutwald - Tenkrát, Dragoun, M. Hořava - Bílek, Havlíček, Kuchler - Eberle, Lukáč, Bajaruns - Machač, Strnad. Trenéři: Čelanský, Zajíc a Neliba.

Jaromír Kverka st. (Karlovy Vary): "V první třetině nám důležitost zápasu trošku svazovala ruce i nohy. Měli jsme horší pohyb, Kladno hrálo lépe. Bylo štěstí, že jsme vzápětí po inkasované brance dokázali vyrovnat. Od půlky zápasu jsme začali lépe bruslit, ale zápas byl pořád velmi vyrovnaný. Měli jsme dnes výborné přesilovky, při kterých jsme dali tři branky a díky nim jsme dnes vyhráli. Jsme moc rádi za tři body."

Josef Zajíc (Kladno): "Zápas byl pro obě strany hrozně důležitý. Dvě třetiny jsme naší hru mohli hodnotit kladně, ale poslední třetina nám kvůli využitým přesilovkám Varů utekla a rozhodla celý zápas. Stále se nám nedaří udržet kvalitní hru i v posledních třetinách. Je to také kvůli špatné produktivitě, která náš tým trápí."