sobota 27. května 2017 Valdemar
35. kolo

Pardubice po výhře nad Libercem udržely šestou příčku

Pardubice - Hokejisté Pardubic navázali ve 35. kole extraligy na předchozí výhru v Chomutově a na domácím ledě porazili Liberec 4:1. Východočeši se dostali do vedení už ve třetí minutě a náskok nepustili až do závěrečné sirény. Vítězný gól dal v polovině zápasu v přesilovce Endál. Liberec stihl ještě ve třetí třetině utkání zdramatizovat, avšak dva góly Pardubic v závěrečné pětiminutovce rozhodly.

Pardubice - Liberec

Pardubice musely v prvním utkání nového roku oželet služby útočníka Sýkory. Zápasovou premiéru v libereckém dresu si odbyl obránce Gřegořek, který přišel ze Sparty. Domácí se chtěli poučit z minulých utkání, kdy na poslední chvíli zachraňovali zpackaný úvod, a tentokrát šli rychle do vedení. Kolař vystihl rozehru Bílých Tygrů a připravil gól Somíkovi.

Sestřih a ohlasy utkání Pardubice - Liberec

Liberec mohl srovnat při hře čtyři na čtyři, avšak Vampola v čisté šanci trefil Hudáčka. V podobné pozici neuspěl na druhé straně ani Gregorc. Pardubičtí zadáci byli vůbec při ofenzivní chuti. Ďaloga během první části nevyužil dva samostatné úniky, v závěru pak z těžkého úhlu netrefil odkrytou branku.

Bílí Tygři se k útočné hře dostávali pomaleji, ale ve druhé třetině už rychle přibývaly zákroky i Hudáčkovi. Ten se vyznamenal hlavně při další šanci Vampoly a za svá záda nepustil ani štiplavou ránu Nedvěda, který si zajel za pardubickou obranu. To domácí svou možnost využili. Při přesilové hře Endál naznačil, že bude objíždět branku, a poté rychlým manévrem zasunul kotouč k bližší tyči.

Liberec se ve třetí části dlouho nemohl dostat k vážnému ohrožení Hudáčka, ale přece jen dokázal snížit. Pardubický gólman neudržel prudkou střelu a Bulík rychle dorazil kotouč do branky. Víc už Bílí Tygři nestihli. Pět minut před koncem totiž nejprve Cetkovský v dobré šanci trefil pouze horní tyč, ale za chvíli připravil pozici pro Tybora, který dorážkou skrz chumel hráčů rozhodl. Při liberecké hře bez brankáře přidal čtvrtý gól Gregorc.

HC Pardubice - Bílí Tygři Liberec 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 3. Somík (Kolář), 30. Endál (Kolář), 56. Tybor (Semorád), 60. Gregorc (Semorád) - 52. Bulík (Víšek, Bartek). Rozhodčí: Fraňo, Pešina - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 9 203.

Pardubice: Hudáček - Ďaloga, Gregorc, Korím, Píša, V. Kočí, Zdráhal - Radil, T. Nosek, T. Zohorna - Kolář, Somík, Endál - Tybor, Cetkovský, Semorád - Moučka, Nahodil, Číp. Trenéři: Venera a Říha ml.

Liberec: Melicherčík - Čakajík, Derner, Výtisk, Gřegořek, Čutta, Vitásek - Urban, Nedvěd, Dušek - Bartek, Bulík, Víšek - Valský, Vampola, J. Vlach - Jass, Bulíř. Trenéři: Hynek a M. Černý.

Miloš Říha ml. (Pardubice): "Po dvou divokých utkáních jsme potřebovali hrát daleko koncentrovaněji. To se nám povedlo už s úvodem zápasu, akorát jsme měli dát více než jeden gól. Liberec se od druhé třetiny zlepšil, dobře bruslil a napadal ve čtyřech hráčích, což nám dělalo problémy. Hodně nám pomohl gól na 2:0, pak jsme se soustředili více na defenzivu. I ve třetí třetině jsme si připravili šance a zápas dovedli k zasloužené výhře."

Pavel Hynek (Liberec): "Pardubice vyhrály zaslouženě, výborným pohybem si dokázaly vynutit fauly, což nás stálo hodně sil. Od druhé třetiny jsme výkon zlepšili, a přestože jsme inkasovali, tak jsme si začali připravovat šance. Bohužel jsme si vylámali zuby na brankáři Hudáčkovi. A když už se nám podařilo snížit, tak jsme za chvíli po špatně sehraném buly dostali třetí gól."