úterý 25. července 2017 Jakub
35. kolo

Slavia zdolala Plzeň 3:1 a porazila ji po čtyřech prohrách

aktualizováno 3. 1. 2014 21:36

Praha – Hokejisté pražské Slavie vyhráli v 35. kole extraligy nad Plzní 3:1 a uspěli proti svému přemožiteli z loňského semifinále po čtyřech porážkách za sebou. Pražané zabrali po dvou prohrách. Mistrovská Plzeň, která nastoupila bez kapitána Martina Straky, venku popáté za sebou nebodovala.

Utkání Slavia Praha - Škoda Plzeň

V úvodu si Slavia vytvořila tlak před plzeňskou brankou a Machovský musel krýt tvrdou ránu Šticha, jenž už pálil potřetí v rychlém sledu. V polovině úvodního dějství se Pražané dočkali vedení, když se trefil od modré čáry Valach. Vyrovnat se snažili Duda a Boháč. Těsně před pauzou mohl zvýšit v přesilovce Bednář, ale na Machovského blafákem nevyzrál. Ve 26. minutě po Valachově střele mohl zvýšit Vladimír Růžička, ale neuspěl. Slávistickou branku ohrozil ve 32. minutě po Slovákově akci Vlasák.

Sestřih a ohlasy utkání Slavia - Plzeň

Slavia pak hrála po zákroku vysokou holí na Poletína přesilovku, vzápětí byl zasažen i Bednář, ale tentokrát se nevylučovalo, přestože tahoun domácích musel zamířit na ošetření do kabiny a do hry se už nevrátil. Stav se neměnil v pokračující početní výhodě i při následném trestu plzeňského Dana Růžičky. Pražané pojistili vedení ve 44. minutě, kdy Vladimír Růžička zpoza branky našel nekrytého Skokana, který zamířil přesně k pravé tyči.

Furch hájil čistý štít při šancích Kratěny a Jeřábka, Plzeň se pak neprosadila ani při dvou přesilovkách, kdy pykali Kolařík a Krenželok. Při Lvově vyloučení protáhl Machovského Wharton. V 57. minutě se radovala Plzeň, když Furcha propálil z mezikruží Tomáš Sýkora. Při hře čtyř proti čtyřem málem vyrovnal Lev, jehož nahození ze středního pásma skončilo na horní tyčce. Výhru Slavie zpečetil 38 vteřin před koncem při power play do prázdné branky ve vlastním oslabení Jelínek.

Slavia Praha - Škoda Plzeň 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 10. Valach (Skokan, J. Doležal), 44. Skokan (V. Růžička ml.), 60. P. Jelínek (Holub) - 57. T. Sýkora (Holec). Rozhodčí: Hribik, Lacina - J. Svoboda, Lhotský. Vyloučení: 4:6. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 5192.

Slavia: Furch - Kadlec, Holub, Kolařík, Wharton, Valach, Štich - Žejdl, Bednář, Krenželok - P. Jelínek, V. Růžička ml., Tomica - Skokan, Sklenář, J. Doležal - Stránský, Klhůfek, Poletín. Trenéři: V. Růžička st. a Weissmann.

Plzeň: Machovský - Slovák, Jiří Hanzlík, Dan Růžička, J. Jeřábek, Mozík, D. Boháč - Duda, Holec, Pletka - Kratěna, Lev, Vlasák - Indrák, Kašpařík, Schleiss - M. Dvořák, T. Sýkora, J. Sýkora. Trenéři: Razým a Michal Straka.

Vladimír Růžička (Slavia): "Měli jsme od začátku zápasu výborný pohyb. Byla škoda, že jsme po první třetině vedli jen 1:0. Druhý gól by nás uklidnil. Hodně si cením ohromné bojovnosti, víc jsme si pro vítězství šli. I když byl výsledek těsný, tak jsme zápas odehráli velice dobře. Jarda Bednář byl otřesený, proto odstoupil. Byla tam srážka u mantinelu, dostal to na bradu. Udělal tři kroky, padnul a trošku si nepamatoval."

Michal Straka (Plzeň): "Byl to z naší strany špatný výkon. Zůstali jsme prvních dvanáct minut ještě v kabině. Měli jsme jediné štěstí, že to bylo jen 0:1. Pak jsme zvedli trošku pohyb a bojovnost, ale náš herní projev byl špatný. Vázla kombinace, nic nám nevycházelo, prostě hrůza. Ve třetí třetině jsme zkoušeli stáhnout sestavu na tři lajny, byli jsme zbytečně vylučovaní, a když už jsme se k něčemu dostali, tak Slavia všechno zblokovala."