pondělí 18. prosince 2017 Miloslav

Hollweg zase v trestu, má stop na tři utkání

Praha - Hokejisté Plzně se budou muset v nejbližších třech zápasech obejít bez pomoci útočníka Ryana Hollwega. Disciplinární komise extraligy mu zastavila činnost za faul na Michala Hlinku z Vítkovic v nedělním zápase 14. kola extraligy.

Ryan Hollweg

Hollweg fauloval Hlinku ve 23. minutě a rozhodčí Milan Minář s Vladimírem Baluškou jej okamžitě poslali s trestem na pět minut a do konce utkání do kabin. Vítkovice ale přesilovou hru nevyužily a nakonec prohrály 2:4.

Trest od disciplinární komise dostal Hollweg proto, že fauloval hráče zezadu v nebezpečné vzdálenosti od hrazení, takže jeho zákrok mohl mít vážné následky. "Hollweg byl navíc v uplynulé sezoně vícekrát disciplinárně trestán," poukázal šéf komise Karel Holý na to, že Hollweg v minulém extraligovém ročníku nejprve nuceně vynechal pět a poté čtyři zápasy. Hrát nemohl i kvůli dvěma vyšším trestům, po kterých následuje automaticky stop na jedno utkání.

Disciplinární komise udělila i dvě pokuty za nafilmované pády. O deset procent z měsíčního platu přijdou třinecký Daniel Rákos, který simuloval v nedělním duelu Ocelářů na ledě Liberce, a Ondřej Roman z Vítkovic, který dostal trest v posledním zápase proti Plzni.