pondělí 24. července 2017 Kristýna
Souhrn 13. kola

Třinec vyloupil Vítkovice, venku zvítězilo i Kladno

Praha - Sparta porazila ve 13. kole extraligy v přímém souboji o první místo Pardubice a vede tabulku o dva body před Brnem a Třincem. Kometa doma zdolala Karlovy Vary a Oceláři v moravskoslezském derby zvítězili na ledě Vítkovic 3:2. Kladno zvítězilo na ledě Pirátů. Poprvé se v jeho dresu trefil Tomáš Kaberle. Zlín si díky skvělému nástupu doma podmanil Bílé Tygry z Liberce. Hradečtí zdolali mistrovskou Plzeň, ke třem bodům přispěl svým premiérovým extraligovým startem brankář Ondřej Kacetl - posila z EBEL ligy.

Utkání Třinec - Vítkovice

Sparta - Pardubice 3:0

Pražané duel, který sledovala nejvyšší návštěva v sezoně v Tipsport areně, 8 685 diváků, rozhodli dvěma góly v rozmezí sedmi sekund ve druhé třetině. To se trefili Jan Buchtele a Ivan Rachůnek, kteří upravili na 3:0. Brankář Tomáš Pöpperle potřetí v sezoně udržel čisté konto. Pardubice podruhé za sebou neskórovaly a klesly na páté místo v tabulce.

Report, sestřih a ohlasy

Zlín - Liberec 3:0

Zlín porazil Liberec a prvním čistým kontem v sezoně se na tom podílel brankář Luboš Horčička. O branky vítězů se postarali Radim Tesařík, Petr Holík a Zdeněk Okál. Bílí Tygři venku prohráli pošesté za sebou.

Report sestřih a ohlasy

Vítkovice - Třinec 2:3

V Ostravě prožil stylový návrat do třineckého dresu útočník David Květoň, který zápas rozhodl gólem 132 sekund před koncem řádné doby. Vítkovice byly celé utkání lepší, ale spoustu šancí zlikvidoval bezvadně chytající Šimon Hrubec, který ukončil sérii čtyř vítkovických výher.

Hráči Hradce Králové

Hradec Králové - Plzeň 4:1

Na čtvrté místo poskočil Hradec Králové, který doma zdolal mistrovskou Plzeň a bodoval už pojedenácté za sebou. Mountfield sice prohrával po trefě Jakuba Lva, ale výsledek otočili Peter Mikuš, Jiří Šimánek, Peter Frühauf a Jaroslav Kudrna. Plzni nebyl nic platný ani návrat kapitána Martina Straky po zranění či start nové posily Josefa Straky.

Brno - Karlovy Vary 3:1

Kometa zdolala Karlovy Vary i díky výbornému výkonu brankáře Marka Čiliaka. Energie ještě venku nezvítězila a za úvodní čtvrtinu soutěže získala ze šesti zápasů mimo svůj led jen bod. Navíc se jim v Brně nedaří dlouhodobě, prohráli tam už šesté utkání po sobě.

Chomutov - Kladno 1:4

Nedaří se Chomutovu, který podlehl doma Kladnu a připsal si šestou porážku za sebou. Piráti při této sérii získali jen dva body. Rytíři, kteří vstřelili tři branky z přesilových her, naopak potřetí v řadě bodovali naplno. Chomutov zůstává předposlední o bod před Litvínovem. Ten prohrál ve čtvrtek na ledě Slavie 1:3 a nebodoval už sedmkrát za sebou.

Slavia - Litvínov 3:1

Severočeši sice otevřeli skóre, ale sérii pěti porážek nakonec přetrhli Pražané, jejichž vítězný gól vstřelil ve 49. minutě zadák Kyle Wharton. Litvínov naproti tomu posedmé za sebou vůbec nebodoval a během této neúspěšné série zaznamenal dohromady jen sedm branek.