čtvrtek 21. září 2017 Matouš
Souhrn 7. kola

Pardubice konečně vyhrály prodloužení, Slavia rozstřílela Zlín

aktualizováno 29. 9. 2013 22:52

Praha - Slavia je vládcem hokejové extraligy. Po sedmi kolech stále nepoznala porážku a navíc si doma smlsla na Zlínu. Sparťané těsně udolali kladenské Rytíře, když rozhodla poslední akce zápasu. Pardubice doma s velkým rivalem z Hradce Králové uspěly díky přesilovkám, tu poslední využily v prodloužení. V dalších zápase byly k vidění zajímavé příběhy. Do obrany Litvínova se v duelu s Třincem vrátil dvaačtyřicetiletý Jiří Šlégr. Mistrovská Plzeň uspěla na ledě Komety Brno a Piráti z Chomutova vyloupili neškodné Vítkovice.

Utkání Pardubice - Hradec Králové

Slavia - Zlín 6:0

Slavia nadále zůstává jediným neporaženým týmem v soutěži a je první v tabulce. Na výhře domácích se dvěma góly podíleli Jaroslav Bednář a Michal Poletín, gólman Dominik Furch udržel podruhé v sezoně čisté konto.

Report, sestřih a ohlasy

Sparta - Kladno 3:2

Hokejisté pražské Sparty zdolali Kladno a také počtvrté v sezoně doma naplno bodovali. Rytíři sice vedli 2:0, ale Sparta zápas otočila a radovala se díky trefě Lukáše Pecha 20 vteřin před koncem.

Pardubice - Hradec Králové 3:2 PP

Východočeské derby po dvaceti letech a před vyprodaným hledištěm nakonec lépe zvládli hokejisté Pardubic. V utkání s Hradcem Králové dvakrát prohrávali, ale vždy dokázali srovnat skóre až na konečných 2:2 po základní hrací době. V prodloužení rozhodl obránce Václav Benák během přesilovky. Domácí zaznamenali všechny góly v početní výhodě.

Vítkovice - Chomutov 0:2

Vítkovice podlehly Chomutovu a na nejvyšší ligové úrovni doma s piráty prohrály po 51 letech. Střelcem vítězného gólu se stal Ondřej Kaše, první extraligovou nulu v kariéře na ostravském ledě vychytal Milan Řehoř. Severočeši ukončili sérii čtyř zápasů bez výhry, zato Vítkovice na ni čekají už pět kol.

Brno - Plzeň 1:4

O výsledku rozhodla druhá třetina, v níž sice šli Brňané do vedení, ale Plzeň hlavně zásluhou první útočné řady Martina Straky výsledek rychle obrátila. Dvěma góly a jednou asistencí se v dresu vítězů blýskl útočník Václav Pletka. Brňané prohráli podruhé na vlastním ledě a po čtyřech zápasech vyšli bodově neprázdno.

Litvínov - Třinec 1:3

Severočechům při svém prvním startu v sezoně nepomohl k bodovému zisku ani bek Jiří Šlégr. Domácí sice vedli, ale Oceláři ve druhé polovině duelu skóre otočili. "Jirka nehrál špatně, hrál dobře. Nic nezkazil, bylo to dobré," pochválil člena Triple Gold Clubu domácí trenér Vladimír Jeřábek.

Karlovy Vary - Liberec 5:1

Západočeši tak pod nově dosazeným koučem Karlem Mlejnkem i ve druhém utkání po sobě bodovali a vůbec poprvé v sezoně vyhráli za tři body. Energie udělala zásadní krok k vítězství 5:1 nad Liberecem povedeným nástupem - už v polovině první třetiny vedli domácí 2:0.