středa 28. června 2017 Lubomír
37. kolo

Liberec už není poslední, na dno poslal Karlovy Vary

aktualizováno 6. 1. 2013 19:10

Karlovy Vary - Liberec zvítězil Karlových Varech 3:1 a posunul se z posledního na dvanácté místo. Na dno naopak klesla Energie, která v pátek prohrála i na ledě aktuálně předposledního Chomutova a ztrácí na chvostu bod. Bílí Tygři, kteří se museli obejít bez kapitána Petra Nedvěda, bodovali naplno poprvé po deseti zápasech.

Utkání Liberec - Karlovy Vary

Úvod utkání přitom domácím vyšel. Hned ve druhé minutě využili přesilovou hru a při Dudově vyloučení prostřelil z úhlu Pince Pech. Energie byla i nadále aktivnější. Příležitost k navýšení skóre měl Zucker, který ani natřikrát nedotlačil puk do liberecké branky. Ve 20. minutě hostující gólman zlikvidoval špičkou betonu velkou příležitost Grmana. Naopak hosty srážela v první třetině častá vyloučení, jedinou větší příležitost si vytvořil Duda, který pozorného Závorku neprostřelil.

Do druhého dějství vstoupili Bílí tygři jako vyměnění a začali domácí přehrávat. Únik Duška a střelu Vantucha ještě dokázal gólman Závorka zlikvidovat. Ve 28. minutě už jej ale překonal v přesilovce střelou od modré čáry Čakajík. Od vyrovnávací branky upadla hra do průměru a z herního projevu obou mužstev bylo zřejmé aktuální postavení v tabulce. Přesto mohli jít Severočeši při šancích Dudy a Filippiho do vedení. Domácí odpověděli pouze v polovině zápasu možností Vachovce, který z ideální přihrávky Skladaného trefil pouze Pincovu lapačku.

Sestřih a ohlasy utkání Karlovy Vary - Liberec

Nápor lépe se pohybujícího Liberce pokračoval i v závěrečné třetině. Ve 45. minutě si pohráli s domácí obranou Bortňák s Urbanem, který střelou pod horní tyč otočil vývoj utkání. Po vstřelené brance hosté šikovně bránili své obranné pásmo a karlovarské hráče nepouštěli do větších příležitostí. Přesto v 57. minutě po velkém závaru před Pincovou brankou mohl Skuhravý srovnat stav. Energie vrhla všechny síly do útoku a zapomněla na zadní vrátka. V 58. minutě definitivně rozhodl Bulíř po přesné přihrávce Filippiho. Na výsledku nic nezměnila ani dlouhá hra bez brankáře.

HC Energie Karlovy Vary - Bílí Tygři Liberec 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 2. Pech (J. Drtina, D. Nosek) - 28. Čakajík (Filippi), 45. T. Urban (Bortňák), 58. Bulíř (Filippi, Víšek). Rozhodčí: Homola, Souček - Horinek, Pešek. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. Diváci: 3203.

Karlovy Vary: Závorka - D. Nosek, J. Drtina, J. Látal, Gulaši, Gründling, Grman, Kloz, Prošek - Bicek, Pech, Zaťovič - Skladaný, V. Polák, Vachovec - Pohl, Skuhravý, J. Doležal - Zucker, J. Heřman, Košťál. Trenéři: Žemlička, Kverka a Kněžický.

Liberec: Pinc - Čakajík, Štich, Vitásek, Výtisk, Čutta, Jánošík, Ulrych - Duda, Filippi, Víšek - Dušek, Bárta, Bulíř - Galamboš, Krejčík, Vantuch - Kica, J. Vlach, Bortňák. Trenéři: Pešán, M. Černý a Kapoun.

Jaromír Kverka (Karlovy Vary): "Bohužel jsme nezvládli dva poslední zápasy. Jak v Chomutově, tak tady doma s Libercem jsme dokázali vstřelit vždy jen jeden gól. Zápas byl od nás celkem solidně rozehraný. Ve druhé třetině jsme měli dvě velmi dobré šance, které jsme zase bohužel neproměnili. Liberec dnes bojoval a makal, byl o ten kousek lepší. Nás teď nečeká nic lehkého, těmito zápasy jsme se dostali dolů, ještě více než jsme byli. Musíme se teď semknout a předvést bojovné výkony jako dnes předvedl Liberec. Vzhledem ke konci výluky v NHL u nás končí obránce MacDonald, ale on už nehrál posledních pět zápasu kvůli zranění, takže jsme v posledních zápasech pracovali i bez něj. Pro nás to velký význam tedy mít nebude."

Milan Černý (Liberec): "Vrátili jsme se k poctivé hře dozadu, kterou jsme hráli v šesti, sedmi zápasech zpátky s výjimkou posledních dvou. Dneska si mužstvo uvědomilo, že je potřeba hrát dobře odzadu, kde jsme se od posledního zápasu markantně zlepšili. Naše vítězství se odvíjelo i od výborného výkonu Marka Pince. Dnes nás dovedlo k vítězství vyloženě kolektivní úsilí. Ukončení výluky v NHL vítáme. Sice přicházíme o pilíř zadních řad Láďu Šmída, který však delší dobu nehrál kvůli zranění, takže to nijak výrazně nepocítíme."