ČTsport

ČTsport
úterý 27. června 2017 Ladislav

Kluby hokejové extraligy čeká přes 120 přípravných zápasů

Velikost textu:

Praha - Atraktivním zápasem českého vicemistra Komety Brno s ambiciózním týmem Kontinentální ligy SKA Petrohrad odstartuje ve čtvrtek program více než 120 přípravných zápasů klubů české hokejové extraligy. Sedm z nich si zpestří léto duely v European Trophy, kterou hraje už 32 evropských celků. Na české půdě se představí i další zástupci KHL - Ufa, Jekatěrinburg, Nižněkamsk, Barys Astana, nováček Slovan Bratislava, ale také český novic v prestižní lize Lev Praha.

Finálové utkání Kometa - Pardubice
Finálové utkání Kometa - Pardubice

V European Trophy se představí stejně jako loni sedmička klubů - Pardubice, Brno, Plzeň, Liberec, Sparta, České Budějovice a nově Chomutov, který nahradil pražskou Slavii. Ta se účasti na konci května vzdala a vystřídal ji právě nováček extraligy. European Trophy navíc letos zasáhne finálovým turnajem Red Bull Salute (ve Vídni a v Bratislavě 13. - 16. prosince) i několika zápasy základní části do rozehraného ročníku.

Zatímco Pardubice, Plzeň, Liberec, Sparta, Chomutov a s výjimkou jednoho duelu na Slovensku ve Skalici i Brno se jinak představí výhradně v tuzemsku, českobudějovický Mountfield zavítá také do Ruska. Na turnaji O cenu gubernátora Sverdlovské oblasti Kamenný kvítek v Jekatěrinburgu se od 8. do 11. srpna utká se Sputnikem Nižnij Tagil, Jekatěrinburgem a Viťazem Čechov.

Zlín, Třinec a Litvínov se chystají na tradiční Rona Cup do Trenčína, přičemž Zlín s Třincem mají v plánu i další duely na Slovensku. Vítkovice, které budou hrát v sezoně na konci prosince opět Spenglerův pohár v Davosu, se v srpnu nejdříve představí v Rakousku v zápasech s Innsbruckem a Villachem a na začátku září budou startovat na Memoriálu Gabora Ockaye v maďarském Székesfehérváru.

Na dva turnaje do zahraničí se vydají Karlovy Vary, které se nejdříve představí na Dult-Cupu v německém Landshutu proti tamnímu celku, Štýrskému Hradci a Thurgau a pak zavítají do ruské Ufy na turnaj O pohár prezidenta Baškirské oblasti, kde vedle domácího Salavatu Julajev bude také Novokuzněck a Toros Něftěkamsk. Výhradně na české půdě se budou chystat na sezonu Kladno a pražská Slavia.

Přehled přípravných zápasů extraligových klubů před startem soutěže:

Čtvrtek 26. července:
18:00 Kometa Brno - SKA Petrohrad.
Neděle 29. července:
17:30 Slavia Praha - Avtomobilist Jekatěrinburg.

Úterý 31. července: European Trophy:
17:30 Piráti Chomutov - Slovan Bratislava.
Přípravné zápasy:
17:30 Lev Praha - Rytíři Kladno (ve Svijanské Aréně v Liberci), Horácká Slavia Třebíč - Kometa Brno.
Čtvrtek 2. srpna:
17:00 Barys Astana - Sparta Praha (v Benešově), HC Olomouc - Vítkovice Steel,
17:30 Rytíři Kladno - Piráti Chomutov, Rebel Havlíčkův Brod - Kometa Brno, Bílí Tygři Liberec - HC Lev Praha, Plzeň 1929 - BK Mladá Boleslav.
Pátek 3. srpna:
11:00 HC Litoměřice - Sparta Praha,
17:30 Verva Litvínov - Slavia Praha, Mountfield České Budějovice - Barys Astana.
Úterý 7. srpna:
17:00 HK 36 Skalica - Kometa Brno, Oceláři Třinec - HC Košice,
17:30 Rytíři Kladno - Energie Karlovy Vary, Verva Litvínov - Šachťor Soligorsk, Plzeň 1929 - Piráti Chomutov, Sparta Praha - Lev Praha.
Středa 8. srpna:
13:00 Sputnik Nižnij Tagil - Mountfield České Budějovice (turnaj O cenu gubernátora Sverdlovské oblasti Kamenný kvítek v Jekatěrinburgu),
17:00 Vítkovice Steel - HC Košice.
Čtvrtek 9. srpna:
17:30 Verva Litvínov - Rytíři Kladno, Sparta Praha - ČSOB Pojišťovna Pardubice, Slovan Ústečtí Lvi - Slavia Praha,
18:00 Energie Karlovy Vary - Piráti Chomutov, Kometa Brno - PSG Zlín,
17:00 Avtomobilist Jekatěrinburg - Mountfield České Budějovice (turnaj O cenu gubernátora Sverdlovské oblasti Kamenný kvítek v Jekatěrinburgu).
Pátek 10. srpna:
12:30 Sparta Praha - BK Mladá Boleslav,
13:00 Vítkovice Steel - Francie.
Sobota 11. srpna:
17:00 Viťaz Čechov - Mountfield České Budějovice (turnaj O cenu gubernátora Sverdlovské oblasti Kamenný kvítek v Jekatěrinburgu).
Neděle 12. srpna:
Neznámý soupeř - Mountfield České Budějovice (zápas o konečné umístění na turnaji O cenu gubernátora Sverdlovské oblasti Kamenný kvítek v Jekatěrinburgu).
Pondělí 13. srpna:
17:30 Piráti Chomutov - Salavat Julajev Ufa,
18:00 ČSOB Pojišťovna Pardubice - Rytíři Kladno.
Úterý 14. srpna:

European Trophy:
18:00 Slovan Bratislava - Sparta Praha.
18:30 Bílí Tygři Liberec - Fribourg-Gottéron (ve Svijanské Aréně).
Přípravné zápasy:
17:30 Rytíři Kladno - Verva Litvínov, Mountfield České Budějovice - Slavia Praha,
18:00 Energie Karlovy Vary - Salavat Julajev Ufa, Kometa Brno - Vítkovice Steel.
Čtvrtek 16. srpna:
17:30 Rytíři Kladno - IHC Písek,
18:00 Energie Karlovy Vary - Landshut Cannibals;
Verva Litvínov, Oceláři Třinec a PSG Zlín (Rona Cup v Trenčíně).

European Trophy:
17:30 TPS Turku - Bílí Tygři Liberec, Tappara Tampere - ČSOB Pojišťovna Pardubice, KalPa Kuopio - Sparta Praha, JYP Jyväskylä - Piráti Chomutov,
19:00 Lulea - Mountfield České Budějovice,
19:30 Eisbären Berlín - Plzeň 1929,
20:00 Hamburk Freezers - Kometa Brno (v Crimmitschau).
Přípravný zápas: 17:30 Rytíři Kladno - Slovan Ústečtí Lvi; Verva Litvínov, Oceláři Třinec a PSG Zlín (Rona Cup v Trenčíně).

Sobota 18. srpna: European Trophy:
16:00 Tappara Tampere - Bílí Tygři Liberec.
Přípravné zápasy:
Verva Litvínov, Oceláři Třinec a PSG Zlín (Rona Cup v Trenčíně).

Neděle 19. srpna: European Trophy:
16:00 Hamburk Freezers - Plzeň 1929, TPS Turku - ČSOB Pojišťovna Pardubice, Kärpat Oulu - Mountfield České Budějovice, KalPa Kuopio - Piráti Chomutov,
16:30 Eisbären Berlín - Kometa Brno,
17:30 JYP Jyväskylä - Sparta Praha.
Úterý 21. srpna:
17:30 Rytíři Kladno - BK Mladá Boleslav, Verva Litvínov - Slovan Ústečtí Lvi, Slavia Praha - Orli Znojmo,
18:00 HKm Zvolen - PSG Zlín,
19:30 HC TWK Innsbruck - HC Vítkovice Steel.
Čtvrtek 23. srpna:
17:00 HK 36 Skalica - PSG Zlín,
17:30 Slavia Praha - Rytíři Kladno,
19:15 EC Villach SV - HC Vítkovice Steel.

Pátek 24. srpna: European Trophy:
17:30 Plzeň 1929 - Kärpät Oulu, Mountfield České Budějovice - Hamburk Freezers, Piráti Chomutov - Linköping HC,
18:00 Kometa Brno - Lulea, ČSOB Pojišťovna Pardubice - Brynäs IF,
Přípravné zápasy: 17:00 Oceláři Třinec - Polsko,
18:00 Landshut Cannibals - Energie Karlovy Vary (Dult-Cup v Landshutu).
Sobota 25. srpna:
18:00 ČSOB Pojišťovna Pardubice - Djurgaarden IF.
Přípravný zápas:
14:00 Štýrský Hradec - Energie Karlovy Vary (Dult-Cup v Landshutu).
Neděle 26. srpna:
European Trophy:
17:00 Kometa Brno - Kärpät Oulu, Sparta Praha - Linköping HC, Mountfield České Budějovice - Eisbären Berlín,
17:30 Plzeň 1929 - Lulea, Piráti Chomutov - HV 71.
Přípravný zápas:
14:00 HC Thurgau - Energie Karlovy Vary (Dult-Cup v Landshutu).
Pondělí 27. srpna:
17:30 Slavia Praha - Něftěchimik Nižněkamsk.
Úterý 28. srpna:
18:00 PSG Zlín - Vítkovice Steel.
Středa 29. srpna:
17:30 Piráti Chomutov - HC Sparta Praha.
Přípravný zápas:
17:30 Slavia Praha - Drážďany Eislöwen.

Čtvrtek 30. srpna: European Trophy:
19:15 Red Bull Salcburk - Mountfield České Budějovice.
Přípravné zápasy:
15:00 PSG Zlín - HKm Zvolen,
16:00 Salavat Julajev Ufa - Energie Karlovy Vary (turnaj O pohár prezidenta Baškirské oblasti v Ufě),
17:30 Rytíři Kladno - Něftěchimik Nižněkamsk,
18:00 Verva Litvínov - Weisswasser Lausitzer Füchse.
Pátek 31. srpna:
17:30 Plzeň 1929 - Kometa Brno, Mountfield České Budějovice - Red Bull Salcburk,
18:00 ČSOB Pojišťovna Pardubice - Bílí Tygři Liberec (v České Třebové),
Přípravné zápasy: 11:00 Metallurg Novokuzněck - Energie Karlovy Vary (turnaj O pohár prezidenta Baškirské oblasti v Ufě),
17:00 MSK Žilina - Oceláři Třinec,
17:30 Verva Litvínov - Něftěchimik Nižněkamsk.
Sobota 1. září:
9:00 Toros Neftěkamsk - Energie Karlovy Vary (turnaj O pohár prezidenta Baškirské oblasti v Ufě),
Neznámý soupeř - Vítkovice Steel (Memoriál Gabora Ockaye v Székesfehérváru).
Neděle 2. září:
Neznámý soupeř - Vítkovice Steel (Memoriál Gabora Ockaye v Székesfehérváru).
Úterý 4. září:
European Trophy:
18:00 Kometa Brno - Plzeň 1929.
Přípravné zápasy:
17:30 Piráti Chomutov - Verva Litvínov,
18:00 PSG Zlín - HK Dukla Trenčín (v Brumově-Bylnici).

Středa 5. září: European Trophy:
18:30 Bílí Tygři Liberec - ČSOB Pojišťovna Pardubice.
Čtvrtek 6. září:
17:30 Plzeň 1929 - Mountfield České Budějovice,
18:00 Kometa Brno - HKM Zvolen, Slovan Ústečtí Lvi - Verva Litvínov, PSG Zlín - HK 36 Skalica.
Pátek 7. září:
17:00 HC Vítkovice Steel - ŠHK 37 Piešťany,
17:30 Slavia Praha - Slovan Ústečtí Lvi,
18:00 Energie Karlovy Vary - Rytíři Kladno, ČSOB Pojišťovna Pardubice - Sparta Praha.

Zdroj: ČT sport, ČTK

      Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

      Hlavní zprávy

      Načítám...

      Ouha, data se nepodařilo načíst.