pátek 23. června 2017 Zdeňka

Vítkovice přetlačily Slavii a jdou do finále proti Pardubicím

aktualizováno 9. 4. 2010 21:25

Ostrava - Hokejisté Vítkovic jsou po osmi letech ve finále extraligy. Tým trenéra Aloise Hadamczika udělal rozhodující krok v pátém utkání, které dnes na domácím ledě vyhrál 3:1, a celou sérii s pražskou Slavií tak získal poměrem 4:1. Dvěma góly vítězství zařídil Viktor Ujčík, ale největší oporou Vítkovic byl opět reprezentační brankář Jakub Štěpánek, který zneškodnil několik velkých šancí soupeře. Finálová série mezi Vítkovicemi a Pardubicemi začne dvěma zápasy na východě Čech příští týden. Slavia získala bronz a po předloňském zlatu a loňském stříbru potřetí v řadě vybojovala cenný kov. Další informace přináší server hokejživě.cz.

Vítkovice Steel - Slavia Praha

Poslední naděje slávistů začaly vadnout už po šesti minutách. Za příznačných okolností, které provázely celou sérii. Havel se prokličkoval až před Štěpánka, který však jeho bekhendový manévr přečetl, a z protiútoku Hruška nabil mezi kruhy Ujčíkovi, jenž nápřahem bez přípravy neomylně zavěsil. Postrach neproměněných šancí se tak na Růžičkův celek opět přilepil hned v úvodu.

Štěpánek jistil i nejtenčí náskok. Hosté v pudu sebezáchovy zvýšili obrátky, elitní řadu vysílali na led skoro ob střídání, ale střelecké štěstí stálo k Pražanům zády. Červenka s Vondrkou i v oslabení rozebrali vítkovickou obranu, ale Červenkova rána ve 14. minutě těsně minula tyčku. Slávistický kanonýr se neprosadil ani o dvě minuty později, kdy to přímo po buly zkusil pohotově ze vzduchu, ale Štěpánek byl znovu pozorný.

I třetí vzájemný souboj obou jediných extraligových olympioniků měl stejný rezultát: Červenka hned v nástupu do druhé části zůstal sám před brankou, ale Štěpánka znovu neprostřelil. Akcie Pražanů šly v taktické bitvě pozvolna dolů. Přečkali sice čtyři oslabení v řadě, místo tlaku v nich však museli hlavně bránit. A v závěru druhé části dostali další ránu v podobě druhého gólu, když Stehlíkovu střelu v přesilovce smolař Červenka přizvedl holí pod břevno vlastní branky.

Slavia se ještě nenechala zlomit. Do zápasu ji vrátil Červenka, který konečně prolomil střelecké trápení a ve 46. minutě tečoval za Štěpánkova záda Kadlecovu ránu od modré čáry. Domácí prováhali 110 sekund přesilovky pět na tři a málem za to pykali, ale soupeř z obrovského závaru před vítkovickou brankou v 51. minutě vyrovnání nevytěžil. Šest minut před koncem tak postup Vítkovic stvrdil svým druhým gólem Ujčík, který doklepl vyraženou střelu Krenželoka.

Zdroj: ČT24, ČTK