čtvrtek 19. října 2017 Michaela

Hudler skóroval za Detroit po 21 zápasech

aktualizováno 10. 3. 2008 01:01

Washington - Český útočník Jiří Hudler se zapsal mezi střelce Detroitu, když proti Nashvillu prolomil jednadvacetizápasový půst. Domácí Red Wings vedli už 4:0 a brankář Dominik Hašek mířil ke své 81. nule v kariéře. Proti ale byli střelci Predators včetně Martina Erata, kteří v závěrečné desetiminutovce třemi góly zápas zdramatizovali.

Český brankář týmu Detroit Red Wings Dominik Hašek.

Branky v normální hrací době ani v prodloužení se nedočkali diváci v Madison Square Garden. Zde hostlili Rangers Boston. Úspěšný nájezd Dawese rozhodl o bodu navíc pro domácí. Ani tři body za gól a dvě asistence Roberta Langa nepomohly k výhře hokejistům Chicaga, to v přestřelce porazilo Edmonton 6:5 v prodloužení.

Hokejisté Washingtonu podlehli na domácím ledě Pittsburghu 2:4, když si nechali vzít alespoň bod za remízu v poslední minutě utkání. Ještě třicet vteřin před koncem byl stav vyrovnaný 2:2, poté se však trefil uzdravený Sidney Crosby a definitivu přinesl gól Jordana Staala do prázdné branky. Domácí byli sice aktivnější, svého soupeře přestříleli, ale nakonec odešli s prázdnou.

Washington se dostal ve druhé třetině do vedení zásluhou Laicha, o minutu později vyrovnal svou dvaadvacátou brankou sezony Petr Sýkora. Na tuto metu se dostal i Crosby, který prvními dvěma góly po dvouměsíční přestávce zápas v závěru rozhodl. Podobně dopadli Capitals již v sobotním utkání proti Bostonu, kdy sice pět minut před koncem vedli 1:0, nakonec si ale nepřipsali ani bod.

Zdroj: ČT24, ČTK