sobota 27. května 2017 Valdemar

Olesz přispěl gólem k výhře Floridy, Vokoun znovu nechytal

aktualizováno 7. 3. 2008 06:49

New York - Ve čtvrtečním utkání NHL český útočník Rostislav Olesz přispěl svým dvanáctým gólem v sezoně k vítězství hokejistů Floridy nad Pittsburghem 5:2. V brance Panterů dostal opět příležitost Craig Anderson před Tomášem Vokounem a s pomocí 25 zákroků vychytal svému týmu třetí výhru v řadě.

Tomáš Vokoun

Nejproduktivnější český hráč v NHL Tomáš Plekanec z Montrealu otevřel v úvodu druhé třetiny skóre zápasu na ledě Phoenixu, kde jeho tým nakonec zvítězil 4:2. V dresu Kojotů se jednou trefil obránce Zbyněk Michálek, který na začátku třetí třetiny dostal Phoenix do vedení 2:1. Canadiens ale ve zbytku závěrečné dvacetiminutovky třemi góly otočili skóre ve svůj prospěch.

Druhý debakl během čtyř dnů utrpěli hráči Bostonu, kteří po pondělní prohře 2:10 s Washingtonem prohráli 2:8 na domácím ledě s Torontem. Na dva góly Maple Leafs přihrál český obránce Tomáš Kaberle.

Zdroj: ČT24, ČTK