úterý 25. července 2017 Jakub

Plzeň porazila Liberec 3:1 a opět vede extraligu o šest bodů

aktualizováno 4. 2. 2010 23:55

Plzeň - Hokejisté Plzně porazili v předehrávce 48. kola O2 extraligy Liberec 3:1. Západočeši položili základ ke svému vítězství v úvodu utkání, kdy v polovině 13. minuty vedli po gólech Jana Bendy a Jiřího Hanzlíka 2:0. Plzeň tak opět minimálně do pátku, kdy se kolo dohrává, navýšila náskok v čele tabulky před druhým Zlínem na šest bodů. Favorizovaná Plzeň vstoupila do zápasu aktivněji a poté, co přežila první oslabení, měla již v polovině šesté minuty na dlouhých 94 vteřin k dispozici přesilovku pět na tři. Nejprve usměrnil puk bekhendem Bomersback, následně pálil ostře Modrý, ale gólmana Pince v liberecké brance překonal až Benda ranou z mezikruží. Další informace nabízí server hokejživě.cz.

Hokejisté Plzně

V osmé minutě mohl Liberec vyrovnat. Derner, který byl druhým z libereckých hříšníků, se po návratu na led dostal do brejku, zastavil ho ale faul Benáka a hosté měli k dispozici trestné střílení. Úmysl exekutora Nedvěda ale Pöpperle v domácí brance výtečně přečetl a puk vyrazil.

Fantom Pöpperle čaroval

Místo vyrovnání následovala další vyloučení na straně hostů, když se dvakrát v krátkém sledu provinil z Plzně hostující Matějovský, a přesně ve chvíli, kdy se po druhém z trestů vracel na led, zvýšil Hanzlík. V polovině 14. minuty nastřelil Moravec tyč, následovalo další vyloučení na straně Bílých Tygrů, do největší šance se ale dostal Podkonický. Tváří v tvář Pöpperlemu ale ztroskotal na pravém betonu domácího gólmana.

Na začátku druhé části hrála Plzeň znovu přes minutu a půl v pěti proti třem, největší šanci ale Vlasák spálil. V polovině zápasu si přes minutu zahrál ve stejné početní výhodě také Liberec a vteřinu před návratem prvního z vyloučených hráčů Nedvěd rychlým švihem zápěstím snížil. Vzápětí mohl vyrovnat Víšek, Pöpperle byl však proti.

Utkání Plzeň - Liberec

Liberec se snažil tlačit, skóre se ale nezměnilo

Ve 34. minutě se po puku natahoval Nedvěd, stihl ho však nasměrovat pouze do boční sítě. Hosté nevyužili několik slibných příležitostí a byli za to potrestáni. Ve 37. minutě prokázal Bomersback rychlé ruce, pěknou kličkou oklamal Pince a zametl kotouč za jeho zády do prázdné branky.

V úvodu třetího dějství po nepřehledné situaci v domácím brankovišti kontroloval videorozhodčí, zda kotouč nepřekročil brankovou čáru, ale Bílí Tygři se snížení nedočkali. I poté pokračovali Severočeši v náporu, jenže jejich snaze stál v cestě pozorný Pöpperle. V závěru zápasu se hodně přiostřilo, hosté jen těžko unášeli nepříznivý stav a narůstající počet vyloučených na jejich straně. Skóre 3:1 se však již nezměnilo ani po střele Bomersbacka, jenž trefil tyčku.

Zdroj: ČT24, ČTK