sobota 23. září 2017 Berta

Ovečkin se v NHL blýskl pětibodovým ziskem

aktualizováno 16. 1. 2010 08:44

New York - Ruský hráč Alexandr Ovečkin zazářil v pátečním utkání NHL a ziskem pěti kanadských bodů v jednom zápase se postaral o výhru Washingtonu 6:1 nad Torontem. Kapitán týmu v úvodní minutě otevřel skóre zápasu, v jehož dalším průběhu si připisoval už jen asistence. Jedním z adresátů jeho přihrávek byl i Tomáš Fleischmann, který se na začátku třetí třetiny šestnáctou trefou sezony vyrovnal v čele tabulky českých střelců Milanu Michálkovi. Jedinou branku Toronta vsítil obránce Tomáš Kaberle.

Ruský útočník Washingtonu Capitals Alexandr Ovečkin

Ve druhém utkání pátečního programu NHL určil vítěze střetnutí mezi Calgary a Nashvillem jediný gól utkání. Postaral se o něho útočník Patric Hornqvist, který bezbrankový stav změnil v 54. minutě střelou z předbrankového prostoru. O těsné vítězství Predators 1:0 se vydatně zasloužil i gólman Dan Ellis, který zlikvidoval všech 22 střel soupeře a připsal si první čisté konto sezony.