sobota 27. května 2017 Valdemar

Slavia po šesti porážkách přehrála Zlín 4:3 v prodloužení

Praha - Hokejisté Slavie ukončili v předehrávce 38. kola extraligy černou sérii šesti porážek, když zvítězili nad Zlínem 4:3 v prodloužení a porazili ho i potřetí v sezoně. Rozhodující gól dal v čase 61:02 útočník Lukáš Havel. Tři přihrávky si připsal nejproduktivnější hráč soutěže Roman Červenka, jenž se vrátil do sestavy po pauze zaviněné zablokovanými zády. Také hosté už měli k dispozici svého klíčového hráče. Do zlínské branky se ihned po návratu z mistrovství světa juniorů postavil Sedláček. Informace najdete také na serveru hokejživě.cz.

Slavia - Zlín

Opatrná první třetina příliš vzruchu nenabídla. Pražané nejprve prohospodařili dvě početní výhody, ale na konci 16. minuty našel Holec skvělou křížnou přihrávkou Svobodu, který z hranice brankoviště otevřel skóre. Zlínu stačilo na odpověď pouze 65 vteřin. Vlach najížděl ze strany na Slipčenka, při pokusu o blafák mu kotouč sklouzl z hole, ale následně prošel mezi betony domácího gólmana.

Reportáž z utkání Slavia - Zlín sledujte zde.

Zlínští hráli v samém závěru prvního dějství v šesti a pykali za to dvouminutovým trestem, který si přenesli do druhé části. Pouhé čtyři vteřiny před jeho koncem se po Červenkově nahrávce prosadil tísněný Vondrka a Slavia opět vedla. V polovině základní hrací doby hráli přesilovku Berani a na vyrovnání jim stačilo sedm vteřin. Linhart si sjel až před gólmana Slipčenka, kde ho našel Leška a zlínský obránce nezaváhal.

Pražané šli i potřetí v utkání do vedení. Po půlminutě přesilovky překonal Sedláčka z bezprostřední blízkosti bekhendem Kůrka. Hosté si však stejně jako v prvním případě přichystali velmi rychlou odpověď a po 76 sekundách vyrovnal Záhorovský. Z prodloužení se odehrálo pouze 62 vteřin, než o druhém bodu pro domácí rozhodl Havel.

HC Slavia Praha - PSG Zlín 4:3 v prodloužení (1:1, 1:1, 1:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 16. T. Svoboda (Holec), 22. Vondrka (Červenka, Kadlec), 45. Kůrka (Vondrka, Červenka), 62. Havel (Červenka) - 18. Roman Vlach (Sivák, Galvas), 31. Linhart (Leška, Balaštík), 47. Záhorovský (F. Čech). Rozhodčí: Minář, Hribik - Bryška, Chytil. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:1. Diváci: 3457.